Norská delegace navštívila Probační a mediační službu

29.01.2015 19:00 | Zprávy

Od pondělí 26. 1. 2015 do čtvrtka 29. 1. 2015 se uskutečnilo již druhé setkání Probační a mediační služby (PMS) a zástupců The Directorate of Norwegian Correctional Service (norský protějšek české PMS a partner níže uvedeného projektu). Cílem návštěvy bylo představit norským kolegům práci PMS v oblasti mediace a práci s obětmi. Návštěva se realizovala v rámci projektu „Systém dalšího vzdělávání pracovníků Probační a mediační služby ČR“.

Norská delegace navštívila Probační a mediační službu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ministerstva spravedlnosti

„Současný projekt je pro nás příležitostí navázat na kvalitní spolupráci s norským partnerem z minulých let a zkvalitnit výkon odborných činností prostřednictvím vzdělávacích aktivit, které jsou obohaceny o zahraniční zkušenosti. Norským partnerům nabízíme naopak zkušenosti s výkonem mediace a práce s oběťmi trestných činů, v nichž má PMS bohaté zkušenosti,“ uvedla zástupkyně ředitelky PMS Jana Procházková Libíčková.

Norská delegace během své návštěvy navštívila mimo jiné středisko PMS v Mladé Boleslavi, kde se podrobněji seznámila s prací na středisku s důrazem na práci s oběťmi trestných činů. Tématem setkání bylo také představení projektu „Proč zrovna já?“, který obětem trestného činu pomáhá, a projektu „ Křehká šance“. Ten zase pomáhá připravit odsouzené, aby se po svém podmíněném propuštění dokázali úspěšně adaptovat do společnosti a na trh práce.  Druhý den pokračovala delegace v návštěvě věznice Pankrác.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

13:28 TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

Sdílená digitální infrastruktura veřejné správy je ta, kterou si stát pořídí jednou –?????? a kterou…