Nově na webu VHÚ: k výročí založení státu spouštíme PROJEKT 300 – 100 LET

14.03.2018 10:24

V letošním roce si připomínáme rovných 100 let od založení Československa, ale i další osmičková výročí: 1938, 1948, 1968. Vojenský historický ústav Praha připravil pro své webové stránky PROJEKT 300 – 100 LET, ve kterém vám představíme po následujících 300 dní významné osobnosti české vojenské historie uplynulého století, ale také některé sbírkové předměty z VHÚ a další události či fakta. Články patřící do rubriky PROJEKT 300 – 100 LET se budou objevovat vždy v levé části hlavní stránky. Na každý den je připraven nový článek.

Nově na webu VHÚ: k výročí založení státu spouštíme PROJEKT 300 – 100 LET
Foto: VHÚ
Popisek: Vojenský historický ústav, logo

Ve středu 7. března se před 168 lety narodil jeden z nejvýznamnějších mužů českých dějin, Tomáš Garrigue Masaryk (7. 3. 1850). I proto jsme směřovali zahájení našeho projektu na tento den – ale důvod byl i prozaický, protože od 7. března zbývá do konce roku 2018 rovných 300 dní.

Každý z těchto dní budeme publikovat nový materiál v naší rubrice PROJEKT 300 – 100 LET, která má místo na hlavní stránce tohoto webu, v levé části nahoře. V první fázi půjde o 100 portrétů nejvýznamnějších osobností vojenské historie uplynulého století, dále pak půjde o 100 zbraní, které se nacházejí ve sbírkách VHÚ a třístovku ukončíme stovkou článků, která se bude vázat na vojenské a politické dějiny. Autory jednotlivých článků budou pracovníci VHÚ, historici i kurátoři sbírek.

Archivem článků bude možné listovat, vždy pozpátku, podobně jako je tomu nyní v rubrice Exponát dne. Celý archiv již zveřejněných článků pak bude k dispozici v složce SBÍRKY, která je v hlavním menu na úvodní stránce, a to v řádku nazvaném PROJEKT 300 – 100 LET, archiv článků.

Pod rubrikou PROJEKT 300 – 100 LET naleznete také oficiální logo, která bylo vytvořeno k oslavám výročí 100 let od vzniku Československa. Autorem loga je studio Marvil a je vyvedeno v původním českém autorském písmu Sklonar. Barevnost odpovídá trikoloře, letopočty jednotlivým významným výročí. Pokud na logo kliknete, objeví se vám webová stránka Oslavme společné století, kde naleznete přehled nejrůznějších akcí a událostí vztahujících se k letošnímu výročí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT: Petr Dvořák byl potřetí zvolen do nejvyššího vedení Evropské vysílatelské unie

22:50 ČT: Petr Dvořák byl potřetí zvolen do nejvyššího vedení Evropské vysílatelské unie

Generální ředitel České televize Petr Dvořák byl dnes, na valné hromadě, zvolen do nejvyššího vedení…