Nové přístroje v onkogynekologickém centru umožní operace nejsložitějších nádorů

23.01.2015 13:45

Novou operační 3D laparoskopickou sestavu a nový peroperační ultrazvuk má Onkogynekologické centrum ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB).

Nové přístroje v onkogynekologickém centru umožní operace nejsložitějších nádorů
Foto: KNTB
Popisek: Operace pomocí 3D laparoskopické sestavy (přístroj vpravo). Vlevo je nový peroperační ultrazvuk.

Přístroje společně se stávajícím vysoce moderním vybavením umožňují použití high technologií přímo v praxi. Umožňuje to operace nejsložitějších nádorů. Přístroje v celkové hodnotě téměř pět milionů korun získala nemocnice v rámci dotací pro vybavení svého Onkologického centra.

„Při použití 3D laparoskopické sestavy operatér operuje s pomocí 3D brýlí. Prostorový obraz mu pomáhá k přesnějšímu operačnímu postupu, preparaci tkání a nepopiratelnou výhodou je šití pomocí laparoskopických nástrojů. Pomocí peroperačního ultrazvuku je možné během operace přímo v operační ráně provádět ultrazvukové vyšetření. To napomáhá k přesné navigaci operatéra do oblasti patologie, která zrakem není vidět,“ popsal primář gynekologicko-porodnického oddělení Zdeněk Adamík.

Doplnil, že nové přístroje společně se stávajícím vysoce moderním vybavením umožňují použití high technologií přímo v praxi.

„Umožňuje to operovat nejsložitější nádory. To se také odráží na výsledcích Onkogynekologického centra KNTB. Lékaři provádějí komplexní diagnostiku a léčbu zhoubných ženských nádorů, ve spolupráci s Onkologickým centrem KNTB také ozařování, chemoterapii a biologickou léčbu. Pro pacientky ze Zlínského kraje to znamená, že nemusejí být posílány mimo Zlínský kraj,“ dodal primář.

Onkogynekologické centrum je součástí gynekologicko-porodnického oddělení KNTB. Vyhláškou Ministerstva zdravotnictví bylo zařazeno mezi 14 center v rámci České republiky a rozsahem své činnosti v ní zaujímá 7. místo. Má velmi kvalitní personální obsazení a technické vybavení. Provádí kompletní diagnostiku ženských onkologických onemocnění a také operační léčbu, včetně nejrozsáhlejších multidiciplinárních výkonů (jde o operace, na kterých se podílí gynekolog, chirurg, urolog a angiochirurg současně). Ročně má toto centrum asi 160 záchytů nových onkologických onemocnění a asi 100 radikálních operací.

„KNTB získala na vybavení onkocentra dotaci v celkové výši 81.675.991 korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj na projekt „Modernizace a obnova přístrojového vybavení komplexní onkologické péče KNTB Zlín II“. Pro Komplexní onkologické centrum (KOC) pořídí nové přístroje jako obnovu za stávající a přístroje, které KOC dosud nemá k dispozici,“ informoval ředitel KNTB Pavel Calábek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Matchbanker.cz: Nebankovní online půjčky na trhu – fakta a mýty

10:57 Matchbanker.cz: Nebankovní online půjčky na trhu – fakta a mýty

Nebankovní půjčky mají hned několik výhod. Jsou rychlé, zahrnují minimum formalit a mají obvykle niž…