Novorozence budou hlídat nové monitory dechu

01.07.2016 21:58

Zástupci Nadace Křižovatka dnes předali zdravotníkům dětského oddělení karlovarské nemocnice 15 nových monitorů dechu Babysense II. Přístroje v celkové hodnotě přes 44 tisíc korun budou kontrolovat pravidelné dýchání miminek a zvukovým signálem upozorňovat na problém.

Novorozence budou hlídat nové monitory dechu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kojenec

Monitory budou sloužit nejen dětem na oddělení, ale rodiče si je mohou vypůjčit na nezbytně nutné období, i když odcházejí z porodnice s novorozencem domů. „Jsme velmi rádi za tento dar od nadace, obnova monitorů je nutná a máme s nimi velmi dobré zkušenosti,“ uvedl primář dětského oddělení Jan Parma. Podle náměstka hejtmana Jakuba Pánika je pomoc nadací a dalších přispěvatelů pro nemocnici velmi prospěšná a vhodně doplňuje snahu kraje o zajištění moderního přístrojového vybavení.

Nadace Křižovatka? se aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o syndromu náhlého úmrtí novorozenců a informuje o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. Díky dárcům a sponzorům pomáhá vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu pro každé dítě. Přístroj spustí alarm v případě zástavy nebo nepravidelnosti v dechu děťátka. Přivolaný zdravotník nebo rodič pak může v případě potřeby včas poskytnout první pomoc.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 Čestné ocenění poroty Architekta roku 2022 patří generální ředitelce NPÚ

9:15 Čestné ocenění poroty Architekta roku 2022 patří generální ředitelce NPÚ

Uznání za dlouholetý přínos ve vedení dialogu mezi zastánci moderní a historické architektury získal…