Novovoroněžská jaderná elektrárna: První reaktor generace III+ na světě dodal první elektřinu. Komponenty vyrobily české firmy

08.08.2016 17:05 | Zprávy

Dne 5. srpna 2016 byl připojen k síti šestý blok ruské Novovoroněžské jaderné elektrárny s reaktorem VVER-1200, který patří do generace III+. V rámci energetického spouštění dosahuje jeho výkon prozatím 240 MWe a postupně bude zvyšován.

Novovoroněžská jaderná elektrárna: První reaktor generace III+ na světě dodal první elektřinu. Komponenty vyrobily české firmy
Foto: red
Popisek: Rosatom

Připojení elektrogenerátoru k síti předcházelo rozběhnutí turbíny naprázdno na předepsaný počet otáček a ozkoušení jejího správného chodu. Odborníci provedli rozsáhlé komplexní zkoušky při různých hodnotách výkonu a také testy a revize nejrůznějších zařízení bloku, která jsou nezbytná pro potvrzení spolehlivosti a bezpečnosti bloku při jeho dalším provozu.

Výstavba šestého a sedmého bloku Novovoroněžské jadenré elektrárny v červenci 2015.

„Tato událost je naším velkým úspěchem, kterým je korunován ohromný objem prací spojených s montáží a seřízením zařízení. Můžeme konstatovat fakt, že všechny práce proběhly v pořádku a pod striktním dozorem. Personál, který řídí tento blok, zcela jasně rozumí všem procesům a všechna zařízení pracují spolehlivě a bezpečně,“ řekl Andrej Petrov, generální ředitel společnosti Rosenergoatom, která provozuje všechny ruské jaderné elektrárny a patří do struktury ruské korporace pro atomovou energii Rosatom.

Valerij Limarenko, prezident společnosti NIAEP-ASE, generálního projektanta nového bloku a součásti Rosatomu, událost okomentoval: „Rosatom je v současnosti největším dodavatelem jaderných elektráren na světě a dneškem se nám podařilo svou pozici ještě dále upevnit. Kromě toho nám to otevírá nové možnosti pro rozšíření naší přítomnosti na celosvětovém trhu.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Jan Kuchař byl položen dotaz

Proč neodejdete z vlády?

Nechápu to. Vždyť i když vy za ODS stojíte, ona se vás snaží evidentně do celé kauzy namočit, abyste se potopili s ní. A vy si to necháte líbit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: