Nový Ford B-MAX zvítězil v anketě AUTOBEST 2013

15.1.2013 10:00 dop.

Porota patnácti předních motoristických novinářů ze zemí střední a východní Evropy označila B-MAX za „cool“, motor 1.0 EcoBoost za „neuvěřitelný“ a kvalitu vozu za „působivou“.

Nový Ford B-MAX zvítězil v anketě AUTOBEST 2013
Foto: red
Popisek: Ford

Nový B-MAX je první Ford, který tuto anketu vyhrál; se ziskem 830 bodů předběhl Škodu Rapid (736 bodů) i Peugeot 301 (662 bodů)

 Nový Ford B-MAX zvítězil v anketě AUTOBEST 2013, jíž se účastní přední motorističtí novináři z patnácti zemí střední a východní Evropy.

Porota označila nový Ford B-MAX za „cool“ a vyzdvihla jeho „neuvěřitelný“ motor 1.0 EcoBoost, „působivou“ kvalitu a důmyslné řešení systému otevírání dveří Ford Easy Access. B?MAX je první model značky Ford, který anketu AUTOBEST vyhrál.

„B-MAX je brilantní, inteligentní nový vůz,“ řekl Ilia Seliktar, prezident AUTOBEST. „Je to první auto, které má namísto klasických B-sloupků dva středové sloupky integrované přímo ve dveřích. Toto ocenění ukazuje evropským zákazníkům, že automobil může představovat výhodnou koupi a zároveň být cool.“

Porotci z Bulharska, Bývalé jugoslávské republiky Makedonie, České republiky, Chorvatska, Kypru, Maďarska, Polska, Rumunska, Ruska, Řecka, Srbska, Slovenska, Slovinska, Turecka a Ukrajiny hodnotili zúčastněné automobily podle třinácti různých kritérií od prodejní ceny přes spotřebu paliva až po design. Nový B-MAX získal 830 bodů a zařadil se tak před Škodu Rapid (736 bodů) i Peugeot 301 (662 bodů). Sedm porotců z patnácti označilo nový kompaktní model Fordu za celkového vítěze.

„Nový B-MAX vskutku změnil očekávání zákazníků v segmentu kompaktních vozů,“ řekla Barb Samardzich, viceprezidentka Ford of Europe pro vývoj produktů. „Toto prestižní ocenění je svědectvím o průlomové práci vývojových týmů Fordu, ale také o vynikající kvalitě dosahované naším novým montážním závodem v Rumunsku.“

Ford B-MAX s motorem 1.0 EcoBoost 88 kW se pyšní nejnižší spotřebou paliva a emisemi CO2 ze všech přímo srovnatelných automobilů – 4,9 l/100 km, respektive 114 g/km. B-MAX je ale k dispozici také se vznětovými motory Duratorq TDCi o objemu 1,5 a 1,6 l. I ty patří k nejúspornějším ve třídě. Jednotka 1.6 TDCi 70 kW má kombinovanou spotřebu 4,0 l/100 km, čemuž odpovídají emise CO2 104 g/km.

Systém otevírání dveří Ford Easy Access poskytuje bezkonkurenční přístup do prostoru pro cestující. Přední dveře jsou zavěšené obvyklým způsobem vpředu, zatímco zadní dveře jsou posuvné a obsahují integrované středové sloupky. B-MAX zároveň nabízí širší možnosti konektivity než kterýkoli jiný model stejné třídy. Má systém SYNC s hlasovým ovládáním a funkcí automatického tísňového volání, která v případě dopravní nehody zprostředkuje posádce vozu spojení s pracovištěm záchranného systému.

V září letošního roku získal nový B-MAX od čtenářů německého časopisu Auto Motor und Sport cenu Autonis jako „Nejkrásnější minivan roku 2012“. Od nezávislé organizace Euro NCAP pak obdržel maximální pětihvězdičkové hodnocení za své bezpečnostní vlastnosti. V České republice je jedním z finalistů soutěže Auto roku 2013.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 1 145 miliard Kč

22:16 ČEZ číslo týdne: 1 145 miliard Kč

1 145 miliard Kč činí celkový přínos ČEZ pro Českou republiku za 30 let od vzniku společnosti.