Nový vysílač umožní lepší poslech Českého rozhlasu Ostrava v Hradci nad Moravicí a okolí

31.07.2015 12:47

Pro Hradec Nad Moravicí a okolí bude spuštěn nový vysílač. Od soboty 1. srpna tak zajistí místním obyvatelům kvalitnější poslech regionálního vysílání Českého rozhlasu Ostrava. Vysílač bude spuštěn na frekvenci 91,9 MHz s výkonem 50 Wattů.

Nový vysílač umožní lepší poslech Českého rozhlasu Ostrava v Hradci nad Moravicí a okolí
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

„Českému rozhlasu Ostrava v poslední době výrazně vzrostl počet posluchačů. Těší nás proto, že lidem v Hradci nad Moravicí a okolí budeme moci nabídnout komfortnější poslech této regionální stanice. Zároveň jde o historickou událost, protože je to první nový vysílač - kmitočet, který spouštíme po zhruba pěti letech,“ uvedl náměstek generálního ředitele pro regionální vysílání Jan Menger.

Ve městě Hradec nad Moravicí žije přes pět tisíc obyvatel. Nachází se blízko okresního města Opava. Pro svou polohu v dolině na úpatí Oderských vrchů byl příjem vysílání Českého rozhlasu Ostrava ztížen. Iniciativa pro zlepšení příjmu vysílání regionálního veřejnoprávního rozhlasu vzešla přímo od místních obyvatel.

Na základě individuálního oprávnění vydaným Českým telekomunikačním úřadem, bude nový vysílač spuštěn 1. srpna. Vysílač je umístěn na hoře Kalvárie jižně od města. Vysílání Českého rozhlasu Ostrava s kvalitnějším příjmem naladí obyvatelé Hradce nad Moravicí a přilehlých obcí na frekvenci 91,9 MHz.

Český rozhlas Ostrava chystá pro své posluchače i obyvatele Hradce nad Moravicí, v rámci spuštění nové frekvence, přímý přenos z místní akce Hradozámecká noc. Ta se koná poslední prázdninovou sobotu 29. srpna od 18.00 hodin.

Český rozhlas Ostrava lze naladit na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: http://www.rozhlas.cz/iradio/zive_regionalni a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukliďme Česko: Po Velikonocích proběhne opět velký jarní úklid

16:42 Ukliďme Česko: Po Velikonocích proběhne opět velký jarní úklid

Dnem „D“, kdy se v rámci kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko bude uklízet v celé republice, je letos…