Novým členem představenstva CSG se stal Ladislav Štorek

08.09.2022 11:20 | Komerční článek

Průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group (CSG) má od září nového člena představenstva. Stal se jím Ladislav Štorek (50), zkušený právník, který téměř 30 let působil v globální právní firmě Dentons (resp. předchozích firmách, které se staly součástí Dentons). V minulých letech již Ladislav Štorek s CSG úzce externě spolupracoval. Nový člen představenstva bude vykonávat funkci člena statutárního orgánu, zároveň bude působit jako General Counsel, zastřeší tedy veškeré zásadní právní záležitosti holdingu.

Novým členem představenstva CSG se stal Ladislav Štorek
Foto: Czechoslovak Group
Popisek: Ladislav Štorek

„Po několikaleté úzké spolupráci s CSG a jejím majitelem Michalem Strnadem je můj přechod do holdingu CSG přirozeným krokem. Mým cílem je se ještě ve větší míře podílet na řízení a zlepšování všech právních procesů holdingu, včetně zahraničních akvizic, strategických partnerství nebo kontroly rizik. CSG v posledních letech zásadně expanduje a já jsem přesvědčen, že dokážu svými celoživotními zkušenostmi z elitní globální firmy přispět k tomu, aby tato expanze byla úspěšná a z CSG se stala jedna z nejvýznamnějších korporací svého typu v Evropě,“ uvádí Ladislav Štorek.

Ladislav Štorek je absolventem Právnické fakulty UK v Praze. Po studiích začal působit jako koncipient a advokát u americké právní firmy Altheimer & Gray, která se později sloučila s firmou SALANS a následně Dentons. Společnost Dentons se v posledních letech stala největší globální právní společnosti poskytující svým zahraničním i domácím klientům široké spektrum právních služeb ve všech oblastech průmyslu.

V roce 2002 se Ladislav Štorek stal ve společnosti Dentons partnerem, od roku 2008 vedl po dobu 10 let její pražskou a několik let i bratislavskou kancelář. Od roku 2010 do současnosti zároveň vedl litigační (sporovou) praxi pražské kanceláře. Několik let pak působil v evropských orgánech firmy. Ladislav Štorek je členem České i Slovenské advokátní komory a vedle spolupráce s CSG poskytoval v minulých letech právní služby řadě význačných firem, např. společnostem Areva, Prudential či Blackstone.

V rámci CSG bude Ladislav Štorek poskytovat strategické poradenství nejvyššímu vedení i akcionáři společnosti, dohlížet na chod právního oddělení a na veškeré zásadní právní záležitosti holdingu. Po příchodu Ladislava Štorka je představenstvo holdingu CSG pětičlenné. Předsedou představenstva je majitel holdingu Michal Strnad, místopředsedou je David Chour, který je zároveň finančním ředitelem holdingu. Dalšími členy představenstva jsou Petr Formánek, který zároveň odpovídá za M&A, a David Štěpán, jenž zastává roli investičního ředitele pro zahraniční projekty.

O holdingu Czechoslovak Group

Czechoslovak Group (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který vlastní český podnikatel Michal Strnad. CSG podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG a v propojených firmách pracuje více než 8200 zaměstnanců. V roce 2021 dosáhly konsolidované tržby holdingu hodnoty 14,4 mld. korun. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet zákazníků holdingu se stále rozrůstá.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

věcná diskuze

Dobrý den, máte dojem, že se na půdě Sněmovny odehrává věcná diskuze? Já mám spíš dojem, že koalice ani diskutovat nechce, že si je jistá svou většinou a naopak opozice obstruuje (většinou až moc), aby se zviditelnila. Nějaký smysluplný dialog mezi vládou a opozicí nevidím a myslím, že je chyba na o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

22:03 Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

V pondělí 20. května 2024 byla uzavřena Dohoda o projektu průmyslové spolupráce (ICPA – Industrial C…