Novým generálním ředitelem Inter IKEA Centre Group ČR/SR je Francisco Coutinho Moura

17.10.2012 16:00

V čele developerské společnosti Inter IKEA Centre Group ČR/SR, která v Čechách a na Slovensku vlastní, staví a spravuje nákupní centra Avion Shopping Park, stojí od 1. října 2012 nový generální ředitel Francisco Countinho Moura. V této vrcholné funkci vystřídal Pavla Hradce, který se nově stal ředitelem projektového manažmentu nákupních center IKEA MOS v Rusku.

Novým generálním ředitelem Inter IKEA Centre Group ČR/SR je Francisco Coutinho Moura
Foto: IKEA
Popisek: IKEA

„Velice mě těší, že se stávám součástí společnosti IICG v Česku a na Slovensku, jejíž talentovaný a zkušený tým dosahuje vynikajících výsledků. Naším cílem bude dále upevnit pozici firmy v náročném a stále více konkurenčním prostředí českého trhu. Dosáhnout toho chceme prostřednictvím stále se zvyšující kvality a řízení nákladů a díky neustálým inovacím zejména v oblasti rozvoje a řízení našich center. V tomto směru je pro nás klíčová podpora a ambice našeho týmu a užší spolupráce s našimi nájemníky, se zvláštním zaměřením na to, abychom svým zákazníkům nabídli prostředí vstřícné vůči rodinám a atraktivní širší nabídku, a to vše společně s obchodním domem IKEA naším hlavním nájemníkem a partnerem,“ uvedl Moura.

Francisco Countinho Moura působil od roku 2009 na pozici ředitele oddělení property pro nákupní centra IICG ve Španělsku a Portugalsku.

Vystudoval obor ekonomika na lisabonské univerzitě a před svým nástupem do IICG získal bohaté pracovní zkušenosti v oblasti maloobchodu a nákupních center v nadnárodních společnostech jako SC Johnson nebo Sonae Sierra, která spravuje síť nákupních center ve Španělsku. Podílel se i na projektech v různých regionech Evropy. Nejčastěji zastával pozice související s oblastmi financí, výroby, provozu a managementu.

Jeho předchůdce ve funkci Pavel Hradec má v ruském IKEA MOS na starosti komerční rozvoj a tvorbu projektů nákupních center. Do společnosti IICG ČR/SR nastoupil v roce 2001 jako ředitel nákupního centra Avion Shopping Park Ostrava. Ve firmě prošel řadou funkcí včetně pozic marketingového ředitele nebo ředitele developmentu pro ČR/SR. Generálním ředitelem IICG ČR/SR byl od roku 2008.

O Inter IKEA Centre Group (IICG)

Do mezinárodní skupiny IICG patří i developerské společnosti Inter IKEA Centre Group Slovensko a Inter IKEA Centre Group Česká republika, které byly založeny v roce 2003. IICG aktuálně působí v třinácti zemích Evropy a spravuje přes milion čtverečních metrů prodejní plochy. Cílem společnosti je tuto plochu v průběhu následujících let významně zvětšit a rozšířit působení do Číny. Jako jeden z mála developerů IICG nákupní centra nejen staví, ale i provozuje. Skupina postavila a provozuje na Slovensku a v Česku nákupní centra Avion Shopping Park – v Bratislavě, v Praze, Brně a Ostravě. Nákupní centra v obou zemích zaujímají plochu přes 304 tisíc čtverečních metrů. Kotevním nájemníkem center IICG je prodejce nábytku IKEA, který při svých prodejnách vždy staví jen centra skupiny IICG. Společnost Inter IKEA Centre Group Slovensko/Česká republika (investor, developer, provozovatel nákupních center Avion) ??a IKEA (obchodní domy s nábytkem IKEA) jsou dvě samostatné společnosti s rozdílným předmětem podnikání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP Šumava: Správa parku věnuje letošní rok problematice ochrany ptactva

18:23 NP Šumava: Správa parku věnuje letošní rok problematice ochrany ptactva

Rok 2019 je v Národním parku Šumava věnován ptactvu v rámci „Ptačího roku“. Správa Národního parku Š…