Novým generálním ředitelem společnosti RETIA je Jan Volšík

21.07.2017 10:26

V červenci 2017 nastoupil do pozice generálního ředitele pardubické společnosti RETIA a.s. Jan Volšík. Dlouholetý ředitel společnosti Petr Novák zůstává předsedou představenstva.

Novým generálním ředitelem společnosti RETIA je Jan Volšík
Foto: Retia
Popisek: Jan Volšík, nový generální ředitel společnosti Retia
reklama

Petr Novák k personální změně sdělil: „Novému generálnímu řediteli bych rád popřál hodně štěstí a úspěchů v čele firmy RETIA. Společnost, která vznikla na „zelené louce“, budujeme už přes dvacet let. Na začátku byl jen malý tým inženýrů a dnes je RETIA prosperující společností v high-tech oboru, kterou předávám svému nástupci ve vynikající kondici. Při řízení společnosti budu svému nástupci nápomocen z pozice předsedy představenstva.“

Generální ředitel společnosti RETIA Jan Volšík je absolvent B.I.B.S. Brno International Business School, kde získal titul MBA. Svou kariéru začal ve společnosti Agfa Healthcare, kde tři roky pracoval na pozici manažera prodeje. Od roku 1997 do roku 2011 pracoval jako obchodní ředitel ve společnosti Renault Trucks. Před nástupem do společnosti RETIA Jan Volšík působil na pozici obchodního ředitele ve společnosti SAFINA, a.s.

„Je pro mě velká čest a zodpovědnost, že mohu stát v čele tak významného podniku, který představuje špičku ve svém oboru, a to nejen u nás, ale i ve světovém měřítku. Rád bych ve firmě RETIA nadále rozvíjel výzkum, vývoj i výrobu v oblasti pokročilé elektroniky i softwarového vybavení,“ sdělil generální ředitel společnosti RETIA Jan Volšík.

Pardubická společnost RETIA patří mezi významné české výrobce radarové techniky, systémů velení a řízení pro obrannou a bezpečnostní oblast. Vedle toho spolupracuje i s četnými obchodními partnery v civilním sektoru, kterým dodává specializované digitální záznamové systémy, lokalizační zařízení a komunikační sestavy a software, a to do několika desítek zemí světa.

Pro Armádu ČR například úspěšně modernizovala protiletadlové raketové komplety 2K12-KUB (SA-6), dodala taktický systém velení a řízení protiletadlové obrany RACCOS a radary krátkého dosahu ReVISOR. Aktuálně RETIA pro Českou armádu připravuje ve spolupráci s izraelskou společností ELTA výrobu nových radarů kategorie MADR. RETIA před nedávnem také završila dodávky pro unikátní systém Alliance Ground Surveillance (AGS) Severoatlantické aliance, jenž slouží ke strategickému monitorování a lokalizaci objektů či cílů na zemi i moři. Exportně velmi úspěšným projektem byl i vývoz desítek modernizačních sad radaru P-18.

O společnosti RETIA
RETIA a.s. byla založena koncem roku 1993 týmem inženýrů, spolupracovníků z vývoje bývalé pardubické Tesly. RETIA je technologickou společností, která vyvíjí, vyrábí a modernizuje radary, raketové prostředky, systémy velení a řízení, záznamové systémy, UWB lokalizační zařízení a komunikační systémy. Tyto produkty dodává Armádě ČR i armádám spojeneckých států NATO, nepřímo i Severoatlantické alianci a dalším vojenským a civilním zákazníkům v ČR i ve více jak 40 zemích světa. Více než dvě třetiny tržeb realizuje RETIA exportem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Zraněnou poštolku pomohl odchytit křeček v kleci

22:03 Lesy Praha: Zraněnou poštolku pomohl odchytit křeček v kleci

O tom, že ostré kovové zábrany proti holubům nejsou nic příjemného, se přesvědčil i poštolčí sameček…