O zaměstnanosti v silniční dopravě bude konference na Fakultě dopravní ČVUT

25.04.2015 15:01

Na Fakultě dopravní Českého vysokého učení technického v Praze proběhne dne 5. května 2015 konference, která bude především řešit problematiku zaměstnanosti v silniční dopravě. Konferenci pořádá Ústav logistiky a managementu Fakulty dopravní ČVUT ve spolupráci se Sdružením autodopravců Čech a Moravy (SAČM) a nese název „Prognózy a vize zaměstnanosti v silniční dopravě“. Na konferenci se bude mluvit jak o aktuálních, tak dlouhodobých problémech. Mezi dlouhodobé patří otázka důchodové reformy a jejích dopadů na sektor silniční dopravy.

O zaměstnanosti v silniční dopravě bude konference na Fakultě dopravní ČVUT
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

Aktuální problematika se týká především vývoje mezd řidičů, jejichž výše má podle statistického šetření spol. TREXIMA klesající tendenci. To vyvolává nezájem o toto povolání a následné problémy, které se projevují jak v nákladní, tak v autobusové dopravě (tady např. v udržitelnosti kvality dopravní obslužnosti).

Dalším problémem je tzv. německá minimální mzda. Ta platí i pro české zaměstnance v dopravě, kteří se pohybují po německém území. Opatření německé vlády vyvolalo nesouhlas v okolních zemích, protože dopravcům, kteří jezdí přes Německo a v Německu, významně zvyšuje náklady. V současné době se tímto problémem zabývá Evropský parlament.

Konference se bude konat 5. května od 10.00 hodin v budově Fakulty dopravní ČVUT na Albertově (ul. Horská 3, Praha 2), registrace účastníku je od 9.00 hodin. Zájemci o bližší informace se můžou obracet na kontakt níže.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Úsporný balíček

Co přesně chcete napadnout u ÚS? A myslíte, že máte šanci? A rozhodl už soud o vašich předchozích žalobách? Třeba ohledně valorizace důchodů? A ještě jedna všc, kdybyste byly po volbách u vlády. Co byste změnili nebo zrušili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Během jedné kontroly celníci zjistili 34 nelegálních zaměstnanců

19:02 Celní správa: Během jedné kontroly celníci zjistili 34 nelegálních zaměstnanců

Od počátku roku uskutečnili příslušníci celního úřadu na desítku kontrol v oblasti zaměstnávání cizi…