OS KOVO: Zaměstnancům závodu Rohde & Schwarz se opět po roce výrazně navýšily mzdy

01.08.2018 19:10

Více než 700 zaměstnancům jihočeského závodu Rohde & Schwarz ve Vimperku se od 1. července 2018 navýšily mzdy. V průměru vzrostla hodinová mzda zaměstnanců o 9,9 %.

OS KOVO: Zaměstnancům závodu Rohde & Schwarz se opět po roce výrazně navýšily mzdy
Foto: oskovo.cz
Popisek: Odborový svaz Kovo - logo

Další prostředky získají zaměstnanci v podobě mimořádné odměny, která činí 2,6 % objemu mezd vyplacených v uplynulém obchodním roce.

Nejvíce si polepší zaměstnanci na dělnicko-technických  profesích. Řádově na výplatních páskách objeví částku až o několik tisíc vyšší. Kromě úpravy platů, která znamená pro firmu Rohde & Schwarz navýšení mzdových prostředků o  více než  45 miliónů korun, plánuje závod také vysoké investice do inovací. Do nákupu strojů a další modernizace Firma v novém obchodním roce investuje 75 miliónů korun.

„Nárůst mezd poznali naši zaměstnanci již v červnové výplatě, kdy byla vyplacena první polovina mimořádné odměny. Další navýšení zaregistrují zaměstnanci ve výplatních páskách za měsíc červenec. Nárůst mezd je logickým krokem. Práce našich lidí si velice vážíme. Kromě adekvátního platového ohodnocení plánujeme investovat nemalé finanční prostředky i do zlepšení infrastruktury a pracovního prostředí,“ říká prokurista závodu Rohde & Schwarz Vimperk Tomáš Kadeřábek.

Úprava platových podmínek je výsledkem usilovných jednání zástupců společnosti Rohde & Schwarz a Základní odborové organizace odborového svazu KOVO. Přesto že došlo k uzavření kolektivní smlouvy až tento pátek, nároky zaměstnanců se podle nové KS posuzují zpětně od 1. 7. 2018. Dosavadní benefity, jako je dotované stravování, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na dopravu a mnoho dalšího zůstávají nadále v platnosti.

„Jsme rádi, že jsme v rámci kolektivního vyjednávání došli ke společné shodě, která z velké časti respektuje naše požadavky, a zároveň zohledňuje možnosti firmy. Letošní jednání nebylo pro všechny zúčastněné jednoduché, protože součástí nové kolektivní smlouvy je také zcela nový mzdový předpis. Zásadní změnou je nová kategorizace pracovních pozic a přesun podstatné části pohyblivých složek mzdy do tarifní hodinové mzdy. Rovněž  jsme se dohodli na navýšení některých příplatků nad rámec zákona. Vzrostl příplatek za noční práci, příplatek za sobotní práci a příplatek za vedení pracovní skupiny. Zároveň došlo k podstatnému nárůstu minimální hodinové mzdy, která vzrostla z 85,- Kč/hod na 126,39 Kč/hod, což činí nárůst o bezmála 49%. To jistě uvítají nový zaměstnanci, kteří ve firmě začínají na nejnižších pracovních pozicích.“ uvedl předseda odborové organizace v závodu Rohde & Schwarz Marek Malý.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa uprchlických zařízení: Centra na podporu integrace cizinců mají nové logo

22:11 Správa uprchlických zařízení: Centra na podporu integrace cizinců mají nové logo

Centra na podporu integrace cizinců (CPIC) mají nové logo. Od začátku roku všech 14 center, která Sp…