Obci Píšť hrozilo, že na Velikonoce bude bez vody. SSHR poslala cisterny na pitnou vodu

31.03.2018 12:06 | Zprávy

Obec Píšť v Moravskoslezském kraji se dostala do krizové situace. Hloubkové vrty, které zásobují obecní vodovod, vyschly. Hrozilo, že bez vody zůstane až 2100 lidí, kteří zde bydlí.

Obci Píšť hrozilo, že na Velikonoce bude bez vody. SSHR poslala cisterny na pitnou vodu
Foto: SSHR
Popisek: SSHR

„V obci jsou vyhlášena opatření pro maximální úsporný režim, ale i tak nám voda stále chybí a hlubinný vrt nestačí vodu dodávat,“ upřesnil starosta obce Píšť Daniel Fichna.

Starosta se proto ve středu obrátil o pomoc na Správu státních hmotných rezerv. Už druhý den se podařilo zásobování vodou obnovit. Správa poslala do obce dvě autocisterny (o objemu 8 m3), dva přívěsy a sedm kontejnerů na pitnou vodu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Dobrý den, mám dotaz, proč je pro vás cesta na summit tak důležitá?

Vždyť ať tam vyjednáte cokoliv, bez souhlasu vlády to bude stejně k ničemu. A proč tak trváte na tom, že musíte být v čele? Já nemám nic proti tomu abyste tam jel, i s tím souhlasím, ale přijde mi, že už to také tlačíte zbytečně až moc na sílu a nevím, zda to je k něčemu a čemu dobré. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní zemědělské muzeum: Jeskyně na střeše. Výstava

19:34 Národní zemědělské muzeum: Jeskyně na střeše. Výstava

Zpřístupněné jeskyně České republiky i výzkum a ochranu krasového podzemí přibližuje od tohoto týdne…