Obrana hrdosti normálních lidí

06.08.2012 9:10

V příštím týdnu se v Praze uskuteční už druhý ročník festivalu hrdosti gayů a lesbiček Prague Pride. V reakci na něj svolala Akce D.O.S.T. na sobotu 18. srpna veřejné shromáždění pod názvem „Obrana hrdosti normálních lidí“.

Obrana hrdosti normálních lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Gay parade

Ve shodě s pořadateli shromáždění se domníváme, že jakákoliv sexualita může jen těžko být předmětem oprávněné hrdosti. Sama homosexualita je pak odchylkou, pro kterou by člověk neměl být diskriminován - ale není také ničím, co by lidské společnosti pomáhalo přežít v dalších generacích a co by tedy mělo být stavěno na odiv.

Pochopitelně, že i lidé vybočující z normálu, ať už z hlediska sexuality, tělesné zdatnosti, duševního zdraví atd., mohou pro společnost udělat ledascos dobrého. A mohou na to být oprávněně hrdí. Stejně jako u ostatních lidí však za tím vždy stojí jejich pracovitost, obětavost či další podobné vlastnosti, nikoliv samotná homosexualita nebo tělesné postižení. Mimochodem, jen stěží si lze představit, že by kupříkladu Svaz tělesně postižených pořádal pochod vyjadřující hrdost nad faktem, že jeho členové jsou tělesně postižení...

Nejdůležitější pro nás je ale dopad na rodinu. A nejde zdaleka jen o extrémy, jako je snaha umožnit gay a lesbickým párům adopce dětí, kterým pak vždy bude chybět vzor jednoho z pohlaví. Podobně působí i snaha postavit homosexuální svazky na úroveň manželství, když tito „manželé“ nikdy nemohou splnit jeho základní funkci – zplození dětí. Takové snahy vedou ve společnosti k relativizaci a oslabování rodinných hodnot, což dále přispívá ke všeobecnému rozpadu vazeb v trojúhelníku otec – matka – děti.

Připojujeme se proto ke shromáždění „Obrana hrdosti normálních lidí“. A k účasti na něm zveme všechny, kdo si chtějí i v těchto souvislostech připomenout naše heslo, že děti potřebují mámu i tátu.

Ing. Aleš Hodina
www.stridavka.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM převedl státnímu podniku Lesy ČR 11 hektarů pozemků na okraji Prahy

22:28 ÚZSVM převedl státnímu podniku Lesy ČR 11 hektarů pozemků na okraji Prahy

Územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v hlavním městě Praze převedlo …