Obrana hrdosti normálních lidí

06.08.2012 9:10

V příštím týdnu se v Praze uskuteční už druhý ročník festivalu hrdosti gayů a lesbiček Prague Pride. V reakci na něj svolala Akce D.O.S.T. na sobotu 18. srpna veřejné shromáždění pod názvem „Obrana hrdosti normálních lidí“.

Obrana hrdosti normálních lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Gay parade

Ve shodě s pořadateli shromáždění se domníváme, že jakákoliv sexualita může jen těžko být předmětem oprávněné hrdosti. Sama homosexualita je pak odchylkou, pro kterou by člověk neměl být diskriminován - ale není také ničím, co by lidské společnosti pomáhalo přežít v dalších generacích a co by tedy mělo být stavěno na odiv.

Pochopitelně, že i lidé vybočující z normálu, ať už z hlediska sexuality, tělesné zdatnosti, duševního zdraví atd., mohou pro společnost udělat ledascos dobrého. A mohou na to být oprávněně hrdí. Stejně jako u ostatních lidí však za tím vždy stojí jejich pracovitost, obětavost či další podobné vlastnosti, nikoliv samotná homosexualita nebo tělesné postižení. Mimochodem, jen stěží si lze představit, že by kupříkladu Svaz tělesně postižených pořádal pochod vyjadřující hrdost nad faktem, že jeho členové jsou tělesně postižení...

Nejdůležitější pro nás je ale dopad na rodinu. A nejde zdaleka jen o extrémy, jako je snaha umožnit gay a lesbickým párům adopce dětí, kterým pak vždy bude chybět vzor jednoho z pohlaví. Podobně působí i snaha postavit homosexuální svazky na úroveň manželství, když tito „manželé“ nikdy nemohou splnit jeho základní funkci – zplození dětí. Takové snahy vedou ve společnosti k relativizaci a oslabování rodinných hodnot, což dále přispívá ke všeobecnému rozpadu vazeb v trojúhelníku otec – matka – děti.

Připojujeme se proto ke shromáždění „Obrana hrdosti normálních lidí“. A k účasti na něm zveme všechny, kdo si chtějí i v těchto souvislostech připomenout naše heslo, že děti potřebují mámu i tátu.

Ing. Aleš Hodina
www.stridavka.cz

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj dofinancuje svým školám nepedagogické pracovníky

20:41 Jihomoravský kraj dofinancuje svým školám nepedagogické pracovníky

Krajské školy nepřijdou o uklízečky ani účetní. Jihomoravský kraj v krajním případě využije rezervy …