Obránci zvířat: Tři čtvrtiny Čechů chtějí zákaz klecových chovů slepic

08.08.2018 15:02

Celých 86 % Čechů si myslí, že v klecových chovech nejsou pro slepice vyhovující podmínky. Tři ze čtyř respondentů (73 %) dokonce požadují úplný zákaz chovu slepic v klecích. Takový zákaz již několik let platí např. v Rakousku a už brzy v Německu. Česko by tak dohnalo své sousedy. Tato zjištění a mnohá další přináší výzkum veřejného mínění spolku OBRAZ - Obránci zvířat, který provedla agentura Median.

Obránci zvířat: Tři čtvrtiny Čechů chtějí zákaz klecových chovů slepic
Foto: pixabay.com
Popisek: Slepice - ilustrační foto
reklama

„Potvrzuje se, že Češi nechtějí podporovat zbytečné týrání zvířat. Zvláště když jsou zde ohleduplnější varianty, v kterých jsou slepice chovány na podestýlce nebo s volným výběhem,“ říká koordinátor kampaně proti klecovým vejcím Jak to snáší? Pavel Buršík ze spolku OBRAZ. Právě Obránci zvířat v polovině června uveřejnili investigativní záběry z klecových velkochovů, které naplno ukázaly děsivou realitu života v stísněných klecích. „V přeplněných klecích nemají slepice podmínky pro své přirozené potřeby a po několika měsících v kleci se z nich stávají oškubané zubožené trosky,“ uvádí Buršík.

Kompletní výsledky výzkumu veřejného mínění včetně tabulek a grafů ZDE

Většina Čechů, 60 %, si také myslí, že by obchody, restaurace a potravináři měli přestat odebírat vejce z klecových chovů. Tyto firmy by se tak veřejnosti měly přidat k například Tescu, Lidlu nebo Kauflandu a zavázat se, že v dohledné době přestanou klecová vejce nakupovat, dále prodávat či užívat jako surovinu. „Česká veřejnost v názoru na klecové chovy dohnala vyspělou Evropu. Firmy by se tomu měly přizpůsobit a ukončit praxi dvojích standardů, kdy v Česku stále zákazníkům nabízejí klecová vejce, ačkoliv třeba v Německu by si to už nedovolily,“ dodává Buršík.

OBRAZ – Obránci zvířat je nezisková organizace usilující o lepší společenskou ochranu zvířat. Vedeme kampaně zaměřené na vzdělávání veřejnosti a prosazování systémových reforem. Naší první významnou iniciativou byla úspěšná kampaň za zákaz kožešinových farem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní pozemkový úřad získal 2. místo v soutěži Má vlast cestami proměn – příběhy domova

17:56 Státní pozemkový úřad získal 2. místo v soutěži Má vlast cestami proměn – příběhy domova

Státní pozemkový úřad (SPÚ) si 17. června v rámci 12. ročníku národní putovní výstavy Má vlast cesta…