Obyvatelé Moravskoslezského kraje můžou získat 60 milionů na výměnu kotlů

04.01.2014 19:05

Ministerstvo životního prostředí a Moravskoslezský kraj vyhlašují 4. výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí podpory ze Společného programu na podporu výměny kotlů. Obyvatelé Moravskoslezského kraje již mohli v rámci předchozích výzev získat na dotacích na výměnu starých kotlů na nové ekologické celkem 220 milionů korun.

Obyvatelé Moravskoslezského kraje můžou získat 60 milionů na výměnu kotlů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Cílem Programu je snížení znečištění ovzduší z malých spalovacích zdrojů do tepelného výkonu 50 kW, tzv. lokálních topenišť využívajících tuhá paliva.

Alokace na tuto výzvu je celkem 60 mil. Kč, 30 mil. Kč z resortu životního prostředí a 30 mil. Kč z prostředků Moravskoslezského kraje.

Podpora se bude poskytovat na výměnu stávajících ručně plněných kotlů na tuhá paliva za nové účinné nízkoemisní tepelné zdroje v Moravskoslezském kraji. Výše podpory se odvíjí od typu pořízeného kotle. Stejně jako v předchozí výzvě mohou žadatelé vybírat mezi kotlem na tuhá paliva s automatickým dávkováním paliva 3. nebo 4. a vyšší emisní třídy dle ČSN EN 303-5, zplyňovacím kotlem na tuhá paliva emisní třídy 4 a vyšší či atmosferickým nebo kondenzačním kotlem na zemní plyn.

Oprávnění žadatelé mohou předkládat žádosti o podporu z Programu od 2. ledna 2014 až do 30. června 2014 nebo do dne vyčerpání alokace.

Spolu s vyhlášením výzvy byl Program aktualizován vydáním příslušného dodatku ke Směrnici Ministerstva životního prostředí č.  6/2010, Přílohy XIII: https://www.sfzp.cz/sekce/690/prilohy-xiii---spolecny-program-na-vymenu-kotlu/ 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo životního prostředí

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: 5Gthon. Akce, která zlepší budoucnost českých měst

22:11 CzechInvest: 5Gthon. Akce, která zlepší budoucnost českých měst

CzechInvest je partnerem soutěže, jejímž cílem je najít chytrá řešení pro rozvoj a budoucnost českýc…