Od 15. července do šumavské divočiny s fotoaparátem

15.07.2014 19:40 | Zprávy

Právě dnes, 15. července se zájemcům o Šumavu otevírají nové možnosti výletů s průvodci do divočiny i do tzv. tetřevích oblastí. A zároveň začíná nová fotosoutěž pro účastníky výprav s Průvodci divočinou, které letos probíhají již sedmou sezónou.

Od 15. července do šumavské divočiny s fotoaparátem
Foto: NP a CHKO Šumava
Popisek: NP a CHKO Šumava

V polovině července se návštěvníkům Šumavy otevírají nové možnosti výletů do divočiny s průvodcem. Je možné se vypravit do vybraných tzv. tetřevích oblastí, kam se smí vstupovat až po tomto datu, kdy letošní kuřata tetřeva jsou již samostatná a nejsou zvlášť ohrožená při vyrušení. Navíc je možné se stále přihlásit, volných míst je několik stovek z téměř tisíce původně nabízených.

Zároveň pro všechny účastníky výprav s Průvodci divočinou vyhlašujeme fotosoutěž. Účastnit se ji mohou všichni, kteří na těchto výpravách už byli letos nebo v předchozích šesti letech, ale i ti, jenž se do divočiny teprve chystají. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích, a sice „divoká příroda“ a „člověk v divoké přírodě“, protože věříme, že účastníci výprav pořizují nejen unikátní záběry z nejčistší přírody, ale i momentálně tak populární „selfie“. Soutěž začíná nyní a končí k 5. listopadu 2014. Došlé snímky na speciálně zřízenou emailovou adresu fotosoutez@npsumava.cz bude posuzovat odborná komise složená ze zaměstnanců Správy parku a také samotní průvodci divočinou, kteří vás osobně divočinou po jeleních stezkách provázejí. Řada z nich i aktivně fotografuje. Ceny budou samozřejmě stylové – výprava za šumavskou divočinou pro pár i pro jednotlivce v příštím roce, dle vlastního výběru. Získané fotografie budou publikované po soutěži na internetu a dost možná i v knižní podobě. Podrobné informace k fotosoutěži získáte na www.npsumava.cz.

Celý program letos nabízí 14 různých tras do 8 oblastí v národním parku a navíc je možno navštívit nejcennější a také nejdivočejší vybraná území v CHKO Šumava.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

13:28 TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

Sdílená digitální infrastruktura veřejné správy je ta, kterou si stát pořídí jednou –?????? a kterou…