Olomoucký kraj: Vzácné sbírky zamířily z garáží do moderního depozitáře

04.08.2019 10:49 | Zprávy

Ve větším a lépe chráněné jsou sbírkové předměty Vlastivědného muzea Jesenicka. To totiž opustilo nevyhovující pronájem v Tovární ulici v Jeseníku a přesunulo depozitář do bývalé výrobní a skladovací haly v Beskydské ulici.

Olomoucký kraj: Vzácné sbírky zamířily z garáží do moderního depozitáře
Foto: Olomoucký kraj
Popisek: Olomoucký kraj, logo.

„Původní depozitář – to byly v podstatě staré garáže, navíc s nebezpečně vedoucím potrubím, které v případě havárie přímo ohrožovalo sbírkové předměty. Potýkali jsme se také s nedostatkem místa. Rozhodnutí o těchto pronájmech padlo před mnoha lety a bylo považováno za dočasné řešení,“ uvedl ředitel Vlastivědného muzea Jesenicka Pavel Rušar.

Nové prostory si ve středu 31. července prohlédl náměstek hejtmana pro oblast kultury a památkové péče Petr Vrána. „Před časem se podařilo domluvit s firmou, která opouštěla svoje působiště v Jeseníku a přesouvala se do nové haly za městem. Vzhledem k tomu, že majitel společnosti patří mezi podporovatele kultury v regionu a sponzory muzea, souhlasil s pronájmem prostor pro depozitární účely,“ řekl náměstek Vrána.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Pomoc

Mě se líbí, jaká všechna opatření navrhujete na pomoc lidem kvůli zdražování. Bylo by fajn, kdyby jste je prosadili, ale to je i můj dotaz, proč jste nic z toho, co teď navrhujete neprosadili už v minulé vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Tržby v?kultuře v roce 2024 dosáhly 320 miliard

20:14 ČSÚ: Tržby v?kultuře v roce 2024 dosáhly 320 miliard

Tržby za vlastní výkony v oblasti kultury v roce 2024 meziročně vzrostly o 12 % na 320 miliard korun…