Olomoucký kraj podepsal memorandum s nadací, kterou založil britský princ

23.05.2021 22:33

Olomoucký kraj a The Duke of Edinburgh’s International Award (DofE) Czech Republic Foundation podepsaly ve čtvrtek 20. května memorandum o spolupráci. Jeho předmětem je zapojení dětí a mládeže z regionu do progresivního způsobu vzdělávání.

Olomoucký kraj podepsal memorandum s nadací, kterou založil britský princ
Foto: Olomoucký kraj
Popisek: Olomoucký kraj, logo.

„Smyslem programu je komplexní rozvoj mladých lidí a jejich zapojení do rozmanitých volnočasových aktivit. Díky tomu mohou získat cenné dovednosti pro budoucí život a kariéru, ať již v rámci pohybových aktivit, dobrovolnické činnosti či absolvováním dobrodružných expedic,“ uvedl Aleš Jakubec, radní Olomouckého kraje pro školství a vzdělávání.

Hejtmanství se v rámci memoranda zavázalo jak k propagaci programu DofE, tak i k jeho aktivní podpoře. Kraj bude vzdělávacím zařízením přispívat například na náklady, které jim účastí v projektu vzniknou.

„V České republice je do programu zapojeno přes 200 vzdělávacích institucí, zejména základních a středních škol, ale i univerzit či dětských domovů. Patří mezi ně i několik zařízení z Olomouckého kraje - jedná se o Střední odbornou školu v Šumperku, Gymnázium v Litovli a olomoucké Gymnázium Hejčín. A mě těší, že k nim teď přibydou další,“ uvedl Tomáš Vokáč, ředitel českého zastoupení DofE.

Program DofE funguje více než 60 let a byl založen ve Velké Británii v roce 1956 Jeho královskou Výsostí princem Philipem, vévodou z Edinburghu. V současnosti běží ve více než 130 zemích světa a každý rok se ho účastní přes 1,3 miliónu mladých lidí. Více informací na https://www.dofe.cz/.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERÚ vydal nové cenové rozhodnutí pro teplárenství

22:50 ERÚ vydal nové cenové rozhodnutí pro teplárenství

Stanovení přiměřeného zisku, přesnější podmínky kalkulace cen či jasné vymezení nákladů uplatnitelný…