Jedním z úkolů ombudsmana je pomáhat obětem diskriminace, tedy zakázaného nerovného zacházení. Vyřizuje stížnosti lidí, kteří se z různých důvodů cítí být diskriminovaní. Ombudsman také provádí výzkumy a vydává doporučení, kterými prosazuje rovné zacházení. Nyní představuje e-learning o antidiskriminačním právu pro všechny, kteří chtějí diskriminaci rozumět.
V úvodní části kurzu se dozvíte, v jakých oblastech života a z jakých důvodů se nesmí diskriminovat. Naučíte se, jak diskriminaci poznat a posoudit. Zjistíte, v jakých situacích se dokonce s lidmi může zacházet nerovně.
Na další části kurzu se můžete těšit v dubnu. Zaměříme se na jednotlivé oblasti života, ve kterých je diskriminace zakázána – v pracovním prostředí, v přístupu ke zboží a službám, v bydlení a ve vzdělávání. A věnovat se budeme také obraně proti diskriminaci.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
soudní proces
Dobrý den. Opět se řeší kauza Čapí hnízdo, jak je možné, že se kauzy vlečou i třeba deset a více let? Kde je chyba? Vždyť to přeci není normální a podle mě to snižuje pak váhu celého procesu i případný trest, v horším případě to pak dopadá na ty, co jsou případně uznáni jako nevinní, kdo jim vrátí ...
Další články z rubriky

17:44 ČEZ nechá filmové fanoušky nahlédnout třeba do elektráren
Interaktivní prohlídky elektráren, soutěže, půjčovna kol a další aktivity budou součástí 59. ročníku…
- 16:08 České dráhy: První autovlak z nového terminálu v Michli
- 13:21 Úřad vlády: Příjmy celníků, Vězeňské služby a GIBS se zvýší
- 10:17 DPP mění další dřevěné pražce na trati metra C
- 7:23 O svátcích Úřad vlády otevře běžně nepřístupné paláce
- 22:03 Lesy ČR: Bobří soutěska v Českém středohoří je uzavřena