Ombudsman: Olomoucký stavební úřad opakovaně chybuje možné obstrukční jednání stavebníka

18.06.2023 16:44 | Tisková zpráva

Průtahy a další pochybení provázely podle ombudsmana jednání stavebního úřadu olomouckého magistrátu v případě několika nepovolených staveb pro koně na Prostějovsku. Protože se magistrát neřídil navrženými doporučeními, rozhodl se ombudsman o svém šetření informovat nadřízený Krajský úřad Olomouckého kraje i veřejnost.

Ombudsman: Olomoucký stavební úřad opakovaně chybuje možné obstrukční jednání stavebníka
Foto: ochrance.cz
Popisek: Veřejný ochránce práv - logo

Podle zjištění ombudsmana olomoucký magistrát nevyhodnotil, jestli jednání stavebníka v řízeních o odstranění nebo dodatečném povolení černých staveb představuje zneužití práva v podobě záměrného oddalování rozhodnutí, takzvaných obstrukcí.

Této možnosti přitom nasvědčuje celá řada skutečností: stavebník opakovaně podává žádosti o dodatečné povolení. Ty pak bere zpět, například ve chvíli, kdy obdrží negativní závazné stanovisko orgánu územního plánování. Ve svých žádostech stavebník také označuje stejné stavby jinými názvy a snaží se stavební úřad přesvědčit, že jeho „černé“ stavby žádné povolení nevyžadují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha získá byty pro dostupné bydlení

10:29 MHMP: Praha získá byty pro dostupné bydlení

Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém čtvrtečním jednání schválilo poskytnutí dotací z fondu Rozvoje d…