Ombudsman: Olomoucký stavební úřad opakovaně chybuje možné obstrukční jednání stavebníka

18.06.2023 16:44 | Tisková zpráva

Průtahy a další pochybení provázely podle ombudsmana jednání stavebního úřadu olomouckého magistrátu v případě několika nepovolených staveb pro koně na Prostějovsku. Protože se magistrát neřídil navrženými doporučeními, rozhodl se ombudsman o svém šetření informovat nadřízený Krajský úřad Olomouckého kraje i veřejnost.

Ombudsman: Olomoucký stavební úřad opakovaně chybuje možné obstrukční jednání stavebníka
Foto: ochrance.cz
Popisek: Veřejný ochránce práv - logo

Podle zjištění ombudsmana olomoucký magistrát nevyhodnotil, jestli jednání stavebníka v řízeních o odstranění nebo dodatečném povolení černých staveb představuje zneužití práva v podobě záměrného oddalování rozhodnutí, takzvaných obstrukcí.

Této možnosti přitom nasvědčuje celá řada skutečností: stavebník opakovaně podává žádosti o dodatečné povolení. Ty pak bere zpět, například ve chvíli, kdy obdrží negativní závazné stanovisko orgánu územního plánování. Ve svých žádostech stavebník také označuje stejné stavby jinými názvy a snaží se stavební úřad přesvědčit, že jeho „černé“ stavby žádné povolení nevyžadují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa: Sníží se záloha

10:29 Finanční správa: Sníží se záloha

V návaznosti na změnu odvodů na důchodové pojištění osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) dojde o…