Novela vyhlášky počítá s odstupňováním požadavků podle maximálního počtu dětí ve skupině. Na dětské skupiny s vyšší kapacitou klade i vyšší požadavky z hlediska požární ochrany. Například u skupin s kapacitou nad dvanáct dětí bude vyžadovat už dvě únikové cesty místo jedné. Naopak malé dětské skupiny do šesti dětí by měly vystačit alespoň se zmíněnými detektory, hlásiči a hasicím přístrojem.
„Oceňuji, že Ministerstvo vnitra výslovně pamatuje na danou problematiku a stanoví požadavky požární bezpečnosti ve vztahu k stavbám, ve kterých je provozována dětská skupina. K ustanovení, které rozsah splnění požadavků požární ochrany váže na maximální počet dětí v dětské skupině, nemám výhrady,“ zhodnotil plánovanou novelu ombudsman Stanislav Křeček.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Šlo podle vás o jasný komplot Blažka již od počátku?
Aspoň podle toho, na co v tomto článku poukazujete, jestli to je teda pravda, tak o co jiného šlo? A stačí podle vás to, že Blažek rezignoval? Není už toto protizákonné? https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Kordova-Marvanova-Ministerstvo-zatajilo-dulezity-dukaz-775472
Další články z rubriky

7:33 Lesy ČR: Kroužkování zvláště chráněných čápů černých na Rumbursku
Tři mláďata čápů černých okroužkovali 24. června ornitologové z Kroužkovací stanice pražského Národn…
- 22:31 Policie ČR: Ovlivňování správních řízení - obvinění 7 osob
- 19:28 ČEZ: Na Masarykově náměstí ve Stříbře je výstava „Udržitelnost & civilizace“
- 16:26 MHMP: Metropolitní plán bude zveřejněn letos v říjnu
- 13:34 AOPK ČR: CHKO Brdy mohou lidé poznávat i díky nové naučné stezce
- 10:34 Královéhradecký kraj: Centrum asistivních technologií pomůže lidem se zdravotním postižením