Ombudsmanka Šabatová se připojila ke světovému dni Downova syndromu

08.03.2019 15:58

Ombudsmanka se připojuje ke Světovému dni Downova syndromu. V sobotu 16. března pořádá společně se spolkem Úsměvy divadelní představení divadla Aldente a autorské čtení Marka Orko Váchy a Milana Kosmáka. Ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Helceletka je připraven také zábavný program pro děti.

Ombudsmanka Šabatová se připojila ke světovému dni Downova syndromu
Foto: Petr Kupka
Popisek: Ombudsmanka Anna Šabatová při setkání s občany v Prostějově
reklama

Od loňského roku se ombudsmanka systematicky zabývá právy lidí se zdravotním postižením. K jejím úkolům patří mimo jiné zvyšovat povědomí společnosti o životě lidí s postižením. Světový den Downova syndromu je jednou z příležitostí, jak informovat širokou veřejnost o tomto geneticky podmíněném postižení a potřebách lidí, kteří se s ním narodili.

V sobotu 16. března od 14:00 se tudíž ombudsmanka rozhodla ve spolupráci s dalšími organizacemi (spolek Úsměvy, Dům dětí a mládeže) uspořádat divadelní představení divadla Aldente nazvané Kdopak by se toho bál? Představení se koná v sále Otakara Motejla v Kanceláři ombudsmana v Brně. Na představení navazuje autorské čtení Marka Orko Váchy a Milana Kosmáka. Pro děti je zajištěn doprovodný program.

Downův syndrom je jedním z nejčastějších vrozených, udává se, že postihuje průměrně jedno ze 700 narozených dětí. Světový den Downova syndromu pak tradičně připadá na 21. března. Toto datum má symbolický význam – lidé s Downovým syndromem mají totiž na 21. páru chromozomů v buňkách obvykle navíc ještě jeden, třetí chromozom.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Celní správa ČR má v současnosti dva příslušníky v generálské hodnosti

22:11 Celní správa ČR má v současnosti dva příslušníky v generálské hodnosti

Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval s účinností od 27. října 2020 prvního zástupce generálního …