Opoždění stavby D35 nehrozí. Hejtman jednal s Ředitelstvím silnic a dálnic o úpravě křižovatky u Heřmanova Městce

27.04.2017 14:39

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s šéfem pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic Bohumilem Vebrem o možnosti úpravy silnice I/17 protínající Heřmanův Městec, a to především o možném vybudování kruhového objezdu při křížení se silnicí od Chrudimi směrem na Seč. Druhým tématem byl průběh příprav na stavbu silnice D35 a dodržování plánovaného harmonogramu prací.

Opoždění stavby D35 nehrozí. Hejtman jednal s Ředitelstvím silnic a dálnic o úpravě křižovatky u Heřmanova Městce
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

„Ředitelství silnic a dálnic zpracovává studii na úpravu současného stavu křižovatky u Heřmanova Městce, kde je řešena jak varianta kruhového objezdu, tak úprava a zpřehlednění stávající křižovatky. Ta je poměrně složitá a pro řidiče směřující na Seč je velmi obtížné přejet silnici první třídy, a to nejen při dopravní špičce. Kruhový objezd by v těsné blízkosti města kromě zpomalení dopravy zjednodušil také výjezd do všech směrů,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Z mého pohledu je kruhový objezd ideální variantou a je tu na něj i dost místa. Pokud půjde vše podle předpokladů, tak by mohla být úprava křižovatky hotová v průběhu příštího roku,“ sdělil Netolický.

Prodlení se zahájením stavby D35 vedení ŘSD neočekává

V souvislosti s problémy při zahájení archeologického průzkumu v okolí Časů ubezpečil Bohumil Vebr hejtmana, že zahájení výstavby dálnice D35 v obou etapách z Opatovic přes Časy do Ostrova neohrozí. „Největší stavbou na trase bude estakáda přes Labe u Opatovic. U té předpokládáme, vhledem k postupu přípravy a zajištění záchranného archeologického výzkumu v předstihu, zahájení na podzim 2017. Také některé další mosty na trase můžeme vzhledem k postupu přípravy a projednání s nájemci pozemků začít stavět ještě v průběhu tohoto roku. Celý záchranný archeologický výzkum bude dokončen v srpnu 2018, pokud nebudou v trase naleziště, která by mohla tento termín ovlivnit,“ řekl Bohumil Vebr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSZ: Svátky letos mírně posunou splatnost důchodů

9:01 ČSSZ: Svátky letos mírně posunou splatnost důchodů

Některé termíny splatnosti všech druhů důchodů, které vyplácí Česká správa sociálního zabezpečení, o…