Ostravská rourovna ArcelorMittal zmodernizovala výrobu naftovodných trubek

06.02.2014 16:40

ArcelorMittal Tubular Products Ostrava (AMTPO), největší výrobce trubek v České republice a dceřiná společnost huti ArcelorMittal Ostrava, dokončila po čtyřech měsících montáže významný investiční projekt modernizace výroby bezešvých trubek malých průměrů a zvýšení kapacity jejich výroby. Investice v hodnotě více než 150 milionů korun přinese kromě vyšší kvality a navýšení kapacity výroby také úsporu nákladů a větší bezpečnost při práci. Linka byla slavnostně uvedena do provozu 3. února za přítomnosti vrcholového vedení divize Tubular Energy skupiny ArcelorMittal.

Ostravská rourovna ArcelorMittal zmodernizovala výrobu naftovodných trubek
Foto: Archiv
Popisek: Arcelor Mittal
reklama

„Modernizací reagujeme na zvýšené požadavky zákazníků a rostoucí poptávku po našich produktech, především z trhů severní Ameriky. Neustále pracujeme na zlepšování naší konkurenceschopnosti,“ říká Libor Černý, generální ředitel AMTPO.

Na tzv. malé Stiefelově trati vyrábí AMTPO bezešvé olejářské trubky, zejména čerpací, vrtné či naftovodné o průměru 21,3 až 140 mm. V rámci investiční akce, která byla dokončena v lednu 2014, instalovala modernější a výkonnější zařízení pro zpracování a kontrolu trubek – úkosovací stroje, lis pro zkoušení trubek vnitřním přetlakem vody a zařízení pro ukládání a svazkování trubek. Cílem projektu byla i optimalizace materiálového toku, čímž se kapacita výroby naftovodných trubek navýší ročně ze současných 24 tisíc tun až o 18 tisíc tun. Přidaná hodnota nových zařízení spočívá také v úspoře nákladů nebo ve snížení bezpečnostních rizik při manipulaci s materiálem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SFŽP: Do finále soutěže Adapterra Awards jde 21 nejlepších projektů

22:02 SFŽP: Do finále soutěže Adapterra Awards jde 21 nejlepších projektů

Hlasování v soutěži Adapterra Awards o nejlepší nápad, jak připravit česká města a krajinu na proje…