PMO plánuje ve Zlínském kraji 10 investičních akcí

6.2.2015 1:41 odp.

Celkem deset investičních akcí plánuje do konce roku 2019 Povodí Moravy, s.p. ve Zlínském kraji. Vyplývá to z koncepce, kterou představil management podniku v čele s jeho generálním ředitelem Janem Hodovským vedení Zlínského kraje. Jednání se Zlínským krajem bylo prvním z řady, které Povodí chystá. Následovat bude Olomoucký a Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina.

PMO plánuje ve Zlínském kraji 10 investičních akcí
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy

"Jsem rád, že jsme se mohli potkat s vedením kraje a představit mu činnost našeho podniku, jeho vedení a především priority rozvoje do roku 2019. Koncepce rozvoje podniku, kterou nyní samosprávám prezentujeme, zahrnuje všechny naše činnosti od provozních, správy vodních děl, protikorupčního programu, veřejných zakázek až po práci se zaměstnanci nebo IT vybavení. Nejvíce však veřejnost zcela jistě zajímají investiční aktivity, a proto je jim v koncepci vyhrazena velká část. Ve Zlínském kraji plánujeme do roku 2019 deset velkých akcí předběžně za 638 milionů korun," řekl generální ředitel Povodí Moravy, s.p. Jan Hodovský.

Mezi největší akce bude patřit rekonstrukce vodního díla v Koryčanech za 135 milionů korun, poldr v Mysločovicích, ochranné hráze v Tlumačově za 120 milionů korun nebo protipovodňové opatření na levém břehu vodního toku Brumovka v Brumově - Bylnici, Starém Městě, Uherském Brodě, Kunovicích, ve Zdounkách nebo protipovodňová opatření na Rožnovské Bečvě.

PM bude prezentovat koncepci svého rozvoje i v dalších třech krajích - Jihomoravském, Olomouckém a Kraji Vysočina. Cílem je navázat na dosavadní dobrou spolupráci s hejtmany. "Velká rozloha Povodí Moravy s.p. zasahující do sedmi krajů znamená také velkou rozmanitost různých problémů s vodou spojených. Setkávání se zástupci místních a územních samospráv je cesta k otevřené komunikaci, vzájemnému pochopení a pomoci v řešení problémů. Bereme obce i kraje za hlavní partnery ve zvládání rizik povodní, sucha i čistoty vod," dodal Hodovský.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ opět láká k návštěvě svých infocenter se spoustou zajímavých novinek a letní soutěží pro děti

18:23 ČEZ opět láká k návštěvě svých infocenter se spoustou zajímavých novinek a letní soutěží pro děti

Program nabitý zážitky a spousta dárků pro děti – to jsou prázdninová lákadla infocenter a elektráre…