PMS: Zahraniční justiční pracovníci navštívili středisko Brno

10.10.2021 19:58 | Tisková zpráva

Ve čtvrtek 23. září 2021 jsme v brněnském středisku Probační a mediační služby přivítali delegaci soudců a státních zástupců z Francie, Portugalska, Slovinska a Estonska, kteří nás navštívili v rámci studijního pobytu pořádaného Justiční akademií v Kroměříži.

PMS: Zahraniční justiční pracovníci navštívili středisko Brno
Foto: PMS
Popisek: Probační a mediační služba - logo

Delegaci jsme seznámili s organizačním uspořádáním Služby, s její historií a současným personálním obsazením. Nosnými tématy diskuse byly odborné činnosti jak v oblasti probace, tak i mediace. Nedílnou součástí setkání byla rovněž témata podpory a pomoci obětem trestných činů a představení elektronického monitorovacího systému. Přítomní justiční pracovníci se zajímali o praktickou spolupráci s orgány činnými v trestním řízení a během diskuse se s námi podělili o zkušenosti se službami stejného typu v jejich domovině. Zajímavým tématem bylo pro všechny zúčastněné i vzdělávání odborných zaměstnanců Probační a mediační služby, které vychází z našeho zřizovacího zákona. Pozornost návštěvníků upoutala také informace o kontrolních nástrojích typu testování na omamné a psychotropní látky včetně alkoholu, které vyžíváme v oblasti dohledů či při kontrole přiměřených povinností a opatření. Ze strany účastníků zazněly otázky speciálně na probační programy a další návazné a doprovodné služby, které máme k dispozici. Zmíněny byly nabyté zkušenosti s programy, které rozvíjíme v rámci Projektových center nebo nám je dlouhodobě poskytují spolupracující subjekty z řad nestátních neziskových organizací. Výslovně zmíněn byl například aktuálně připravovaný zkušební provoz v rámci spolupráce s Centrem dopravního výzkumu v Brně u Rehabilitačního programu pro řidiče. Na závěr proběhla komentovaná prohlídka interiéru střediska, v rámci které pokračovala živá diskuse a výměna zkušeností jednotlivých účastníků navzájem.

Děkujeme všem zúčastněným za přínosné setkání a kolegům z brněnského střediska za celou organizaci a perfektní diskusi v cizím jazyce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

22:30 SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s ministerstvem zemědělství s ohledem na šíření africk…