POP vs. ART? Výstava výtvarníka Štěpána Mareše propojuje popkulturu, fantaskní svět, ilustrace i komiks. Autorova skandální díla připomíná “nekorektní koutek”

27.03.2025 11:56 | Tisková zpráva

Do Prahy se vrací se svým dílem výtvarník Štěpán Mareš. Výstava s názvem "POP vs. ART" potrvá od 14. dubna do 14. července a nabídne návštěvníkům průřez oblíbenými motivy, legendárním komiksem Zelený Raoul a řadu nejnovějších poprvé vystavených ilustrací, kreseb i maleb. Výstavu můžete navštívit v galerii POP ART STUDIO PRAGUE, kterou najdete v centru v ulici Michalská.

POP vs. ART? Výstava výtvarníka Štěpána Mareše propojuje popkulturu, fantaskní svět, ilustrace i komiks. Autorova skandální díla připomíná “nekorektní koutek”
Foto: Štěpán Mareš
Popisek: Kreslíř, karikaturista a autor komiksů Štěpán Mareš

Štěpán Mareš je v posledních letech velmi aktivní. Vedle ilustrací a dalších zakázkových děl se stále více věnuje volné tvorbě. I nadále se nejvíce zaměřuje na ženská těla a jejich záhadné křivky. Obrazy tvořené akrylem a olejem jsou inspirovány současným životem, ale i ženami z dob dávno minulých. “Rád si po večerech zalistuji v knihách s historickými fotografiemi. Občas je to architektura a občas třeba akty,” přiznává autor. 

Realistickou linkou nám dává na plátnech nahlédnout do svých tajemných fantaskních představ. Tyto inspirace uplatňuje i v kresbách, kde se od žen a snů dostává i k populárním kulturním postavám a humoru. Nejnovější díla z volné tvorby doplňuje několik starších obrazů a kreseb. Luboš Denner z organizačního týmu výstavy dodává: “Průřez Štěpánovou pestrou tvorbou je zastoupen i limitovanou edicí grafických listů, které si mohou návštěvníci zakoupit, stejně jako většinu z vystavených originálů.” 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Hazardování

Jak přesně dle vašeho vyjádření stát hazarduje s bezpečím dětí i stabilitou zdravotního pojištění? Mimochodem podle mě je toho víc, s čím hazarduje.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Zpřístupněné jeskyně zahajují hlavní sezónu

11:28 Správa jeskyní: Zpřístupněné jeskyně zahajují hlavní sezónu

Čtrnáct tuzemských zpřístupněných jeskyní tento týden zahajuje hlavní sezónu. Po pětiměsíční zimní p…