PRE: Metropole má první nabíjecí stanici pro elektromobily na veřejném prostranství

23.10.2012 17:12 | Zprávy

První nabíjecí stanici pro elektrovozidla na veřejném prostranství zprovoznili 1. října pražští energetici. Takzvaný ePoint otevřeli ve spolupráci s městskou částí Praha 22 na Novém náměstí v Uhříněvsi. Řidiči dopravních prostředků na elektrický pohon mají navíc na placených parkovištích na území Prahy 22 parkování zdarma.

PRE: Metropole má první nabíjecí stanici pro elektromobily na veřejném prostranství
Foto: PRE
Popisek: Pražská energetika, a. s.

Nová nabíjecí stanice v Uhříněvsi je sice již v pořadí třináctou stanicí v Praze, ale je poprvé umístěna na veřejném prostranství. Všechny ostatní ePointy jsou v komerčních zónách, jako jsou parkoviště obchodních center, parkovací domy či plochy před firemními sídly,“ uvedl tiskový mluvčí Pražské energetiky, a. s., Petr Holubec. Zbrusu novou stanici otevřeli 1. října energetici ve spolupráci s městskou částí Praha 22, a sice na Novém náměstí v Uhříněvsi. Městská část vyhradila jedno parkovací místo pro elektromobily při nabíjení a označila jej speciální dopravní značkou. Na rozdíl od běžných řidičů mají navíc majitelé elektromobilů výhodu v tom, že i na placených parkovištích Prahy 22 mohou parkovat zdarma. Do budoucna uvažuje městská část o využití elektrovozidel například pro rozvoz obědů seniorům a handicapovaným občanům Uhříněvsi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

22:33 MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

Shodit mediální nálepky, představit se tváří v tvář a jasně deklarovat, že základem nové etapy resor…