Pacientky budou mít v karvinské nemocnici větší komfort i potřebné soukromí

10.12.2015 15:40

Maximální soukromí na porodním sále, nejmodernější přístroje i komfortně vybavené pokoje budou od 14. prosince využívat pacientky gynekologicko-porodního oddělení Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji. Rekonstrukce oddělení za necelých 42 milionů korun začala letos v květnu. Peníze z Evropské unie pokryly 85 procent celkové částky, zbytek dofinancoval Moravskoslezský kraj, který je zřizovatelem nemocnice, ze svého rozpočtu.

Pacientky budou mít v karvinské nemocnici větší komfort i potřebné soukromí
Foto: Moravskoslezský kraj
Popisek: Pacientky budou mít v karvinské nemocnici větší komfort i potřebné soukromí.

„Moderní porodní sál a komfortní zázemí zajistí pacientkám nejen špičkovou péči, ale i potřebný klid v co možná nejpřívětivějším prostředí. Péče o ně se tak posouvá na mnohem vyšší úroveň. Věřím, že se tady budou i se svými novorozenými miminky cítit dobře a budou odcházet spokojeny s krásnými vzpomínkami na nejdůležitější chvíle ve svém životě,“ uvedl moravskoslezský hejtman Miroslav Novák.

„Kompletní rekonstrukcí prošel celý porodní sál, u něhož se zcela změnily dispozice. Dřívější prostor byl pouze rozdělen příčkami, nyní jsou zde vytvořeny čtyři samostatné boxy, které maminkám zajistí maximální soukromí a umožní více porodů s doprovodem,“ uvedl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Jiří Martinek. Upřesnil, že v lůžkové části, včetně novorozeneckého oddělení, byly kompletně zrekonstruovány pokoje, které jsou vybaveny novým nábytkem a komfortním hygienickým zázemím. Ke dvěma dosavadním nadstandardním pokojům, o které je velký zájem, přibyl ještě třetí. Zrekonstruované oddělení s novými výtahy je vybaveno novou lékařskou technologií, prostory jsou klimatizovány. Modernizací prošlo také zázemí pro personál.

„Rok 1958 zůstává v paměti karvinských občanů jako oficiální datum otevření nově vybudovaných prostor a pavilonů karvinské nemocnice. Od této doby uplynulo mnoho času, během kterého se měnil pohled na  poskytování zdravotní péče. Nemocnice se snažila na tyto změny reagovat, ale ne vždy se jí to s ohledem na technické možnosti, stávající prostory a finance dařilo. Dnes můžeme s hrdostí říci, že otevíráme nově zrekonstruované porodnicko-gynekologické oddělení, které se stává moderním oddělením v regionu. Naší prioritou bylo zvýšení bezpečí pacienta, hygienických standardů, komfortu rodiček, novorozenců a hospitalizovaných pacientů,“ konstatoval ředitel nemocnice Petr Kovařík.

„Hlavní výhodu spatřuji ve zvýšení komfortu klientek, zajištění soukromí, vybudování dostatečného počtu sociálních zařízení a rozšíření počtu nadstandardních pokojů. Přínosem je i vybavení kvalitní přístrojovou technikou. Věřím, že spokojeny budou klientky i personál,“ sdělil primář gynekologicko-porodnického oddělení Petr Fiala.

Počet porodů v jednotlivých letech:

2010 ………   1061 porodů

2011 ………     887 porodů

2012 ………     860 porodů

2013 ………     742 porodů

2014 ………     754 porodů

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká leasingová a finanční asociace: Firmy začaly více využívat factoring, který kryje riziko nesplácení faktur

17:56 Česká leasingová a finanční asociace: Firmy začaly více využívat factoring, který kryje riziko nesplácení faktur

V prvním pololetí letošního roku vzrostl zájem o financování firemního provozu pomocí factoringu. Te…