Panasonic vylepšuje Toughpad s Windows

13. 5. 2014 19:53

Nejnovější Toughpad FZ-G1 je založen na procesoru Intel® 4. generace a doplňkovou funkcí výměny baterie za provozu.

Panasonic vylepšuje Toughpad s Windows
Foto: red
Popisek: Panasonic
reklama

Společnost Panasonic dnes ohlásila uvedení nové verze svého odolného tabletu Toughpad FZ-G1, který pracuje s operačním systémem Windows. Tenký, lehký a maximálně odolný 10.1” tablet se systémem Windows 8.1 Pro je konstruován tak, aby splnil rostoucí poptávku podniků pro specializovaných tabletech s nejnovějšími funkcemi, které zvyšují produktivitu pracovníků v terénu.

Nejnovější verze tabletu Toughpad FZ-G1 je založena na 4. generaci technologie procesorů Intel® CoreTM. Procesor Intel® Core™ i5-4310U vPro™ má sníženou spotřebu energie a je rychlejší zejména v grafických úlohách. Přináší také prodloužení doby provozu zařízení při napájení z baterie z 8 na 10 hodin (až 20 hodin s velkokapacitní baterií). Díky doplňkové vysoce výkonné baterii a možnosti výměny baterie za provozu nabízí nejnovější Toughpad FZ-G1 také plynulý nepřerušovaný non-stop provoz, který využijí mobilní pracovníci pracující na směny.

Špičková GPS*

Toto zařízení je rovněž vybaveno nejnovější technologií GPS*, která umožňuje mobilním pracovníkům a technikům v terénu určit místa, kde pracují rychleji a přesněji než kdykoli dříve. Modul u-blox 8 poskytuje kompatibilitu se všemi významnými globálními satelitními polohovacími systémy včetně GPS a GLONASS s rychlejšími časy načtení informací a dosud nevídanou přesností pro komerční organizace.

Rychlejší přenos dat

Datová komunikace je vylepšena nejnovější technologií bezdrátových sítí 802.11ac, která radikálně vylepšuje časy datových přenosů.

Dotykový displej ovladatelný v rukavicích

Nový tablet Toughpad FZ-G1 je nyní vhodný také pro pracovníky, kteří potřebují ovládat dotykový displej v rukavicích. Toto zařízení využívá nejnovější technologii panelu IPSα, která poskytuje jas 800 cd/m² a přináší novou úroveň kvality zobrazení pro uživatele pracující v terénu.

Díky operačnímu systému Microsoft Windows 8.1 Pro mohou profesionální uživatelé využít nejnovější vylepšení uživatelského rozhraní a výhody, které systém Windows 8.1 Pro přináší podnikům. Volitelně je k dispozici také operační systém Microsoft Windows 7 Professional**. V souvislosti s ukončením podpory systému Windows XP ze strany společnosti Microsoft minulý měsíc nabízejí verze Windows 8.1 Pro a Windows 7 Professional** také možnost snadné migrace pro podniky, které chtějí inovovat své hardwarové vybavení.

Zkonstruován pro odolnost

Rodina tabletů Toughpad je konstruována tak, aby plnila stejné standardy odolnosti jako řada notebooků Toughbook. Plně odolný tablet Toughpad FZ-G1 má hodnocení MIL-STD-810G a ochranu proti prachu a vodě podle IP65.

Tablet FZ-G1 je standardně vybaven vysoce kvalitní přední webovou kamerou HD 720p a vylepšenou zadní kamerou 5 Mpx nebo 8 Mpx s možností trojitého blesku umožňující pořizování jasných fotografií dokumentů, předmětů nebo pracoviště za jakýchkoliv světelných podmínek.

Klávesy systému Windows a programovatelné klávesy aplikací na přední straně zařízení pomáhají pracovníkům přecházet mezi aplikacemi a nástroji jediným stiskem tlačítka.

Zkonstruován pro flexibilitu

Díky konfigurovatelným portům USB 2.0, Micro SDXC, True Serial, LAN, GPS, čtečce čárových kódů a volitelné integrované čtečce čipových karet lze zařízení konfigurovat tak, aby přesně odpovídalo stanovenému účelu. Standardním vybavením jsou funkce USB 3.0, Bluetooth® 4.0, HDMI a bezdrátové sítě Wi-Fi.

Aby mohli být pracovníci v terénu neustále ve spojení se svou kanceláří, je tablet FZ-G1 vybaven konektorem pro duální externí anténu, kterým se mohou zařízení namontovaná ve vozidle připojit k anténě na střeše vozidla a rozšířit tak možnosti připojení v odlehlých oblastech.

Nejnovější verze tabletu Toughpad FZ-G1 přichází v Evropě do prodeje v červnu 2014. Toto zařízení budou nabízet oficiální distributoři, prémioví partneři, partneři ISV a registrovaní partneři společnosti Panasonic. Maloobchodní cena standardního modelu se odhaduje na   2 169 euro + DPH.

* Doplněk
** K dispozici prostřednictvím downgrade licence k systému Windows 8.1 Pro

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BIS si připomíná 30 let od vzniku civilní kontrarozvědky

17:07 BIS si připomíná 30 let od vzniku civilní kontrarozvědky

Psal se rok 1990 a Československo se opět vracelo mezi demokratické státy světa. 16. února vznikla c…