Paralympic.cz: Z BIS „unikla“ informace, že chce zaměstnávat osoby se zdravotním postižením

13.12.2017 13:31

Michal Koudelka, ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS), poskytl exkluzivní rozhovor webovému portálu Českého paralympijského výboru (ČPV). Mimo jiné v něm potvrdil, že BIS chce zaměstnávat osoby se zdravotním postižením. „Tohle je ten výjimečný případ, kdy mě únik informace z BIS dokonce těší,“ řekl Koudelka.

Paralympic.cz: Z BIS „unikla“ informace, že chce zaměstnávat osoby se zdravotním postižením
Foto: archiv
Popisek: Michal Koudelka, ředitel Bezpečnostní informační služby

Podle ředitele BIS už několik zdravotně postižených ve službě pracuje. Podle jeho slov mají handicapovaní lidé často lepší předpoklady než stovky zdravých, protože i kvůli tomu, že jejich život poznamenala nějaká závažná překážka, mají mnohdy mimořádné schopnosti.

„Život je vybavil morálním kreditem, kterým se může pochlubit málokdo. Jsou to lidé vnitřně velice silní a s obrovskou motivací. Takoví lidé do elitního týmu BIS nepochybně patří,“ zdůraznil Koudelka v rozhovoru pro Paralympic.cz.

Lidé s handicapem, jak řekl šéf BIS, pochopitelně nemohou být někde v terénu, ale uplatní se jako analytici, právníci, ICT experti a řada možností zaměstnání je také v zabezpečovacích a administrativních složkách.

„Předpokládám, že pro řadu vozíčkářů je práce z domova řešením problémů s různými bariérami. S tím u nás těžkosti nejsou. Lidé u nás mají možnost parkování i bezbariérového přístupu na pracoviště. A věřím, že většina z nás dá přednost práci v kolektivu, než trávit hodiny a dny o samotě,“ vysvětlil Michal Koudelka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Tahounem růstu produkce bylo v říjnu pozemní stavitelství

12:39 Český statistický úřad: Tahounem růstu produkce bylo v říjnu pozemní stavitelství

Stavební produkce v říjnu reálně meziročně vzrostla o 3,7 %. Meziměsíčně byla vyšší o 0,4 %. Staveb…