Pardubická nemocnice: Přednosta chirurgické kliniky obdržel významné ocenění od slovenských lékařů

5. 12. 2017 12:50

Významné zahraniční ocenění obdržel přednosta chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Jiří Šiller. Získal Stříbrnou medaili za zásluhy o Slovenskou lékařskou společnost. Byla mu předána při zasedání Čestné rady České chirurgické společnosti.

Pardubická nemocnice: Přednosta chirurgické kliniky obdržel významné ocenění od slovenských lékařů
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Pardubická nemocnice
reklama

„Ocenění je důkazem, že docent Šiller je uznávaným odborníkem nejen v Česku, ale i za hranicemi. V pozici přednosty chirurgické kliniky úspěšně navázal na svého předchůdce, docenta Havlíčka. Pracoviště si pod jeho vedením drží vysokou kvalitu poskytované péče v širokém spektru chirurgických výkonů. Navíc díky svým bohatým zkušenostem a erudici pomáhá růstu mladých lékařů. Panu docentu Šillerovi z celého srdce gratuluji k významné poctě,“ pronesl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

„Udělená medaile svědčí o tom, že slovenští chirurgové velmi respektují a uznávají docenta Šillera. Nejen kvůli jeho kvalifikaci a zásluhám o rozvoj hrudní chirurgie, ale také za rozvoj spolupráce mezi českými a slovenskými chirurgy,“ dodal docent Karel Havlíček, emeritní přednosta chirurgické kliniky Pardubické nemocnice a člen Čestné rady České chirurgické společnosti.

Současné ocenění není první poctou, kterou docent Šiller obdržel od svých slovenských kolegů. Je čestným členem Slovenské chirurgické společnosti a nositelem Medaile prof. Stanislava Kostlivého, prof. Konštantína Čárského a prof. Stanislava Čárského, což je nejvyšší ocenění udělované chirurgům na Slovensku. „Stříbrnou medaili mu udělala Slovenská lékařská společnost. Je to tedy ještě vyšší ocenění. Jistě je hodno velkého uznání,“ pronesl docent Havlíček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Před koronavirovou ponorkou zachránily děti z DD Příbor kola od Nadace ČEZ

10:24 Před koronavirovou ponorkou zachránily děti z DD Příbor kola od Nadace ČEZ

Jak dostat děti od mobilů a počítačů k pohybu a sportování? V Dětském domově Příbor na Novojičínsku …