Pardubická průmyslová škola získá vybavení pro 3D pracoviště

24.07.2017 11:24

S moderními průmyslovými technologiemi budou pracovat žáci Střední průmyslové školy elektrotechnické (SPŠE) v Pardubicích. Krajští radní na svém jednání schválili vyhlášení výběrového řízení na dodavatele, který školu vybaví technologiemi spojenými se čtvrtou průmyslovou revolucí. Finanční prostředky na vybavení půjdou z Integrovaného operačního regionálního programu (IROP).

Pardubická průmyslová škola získá vybavení pro 3D pracoviště
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

„S pomocí evropských dotací se snažíme zvyšovat kvalitu vzdělávání ve vazbě na budoucí uplatnění na trhu práce. Práce s moderními průmyslovými technologiemi bude bezesporu čím dál více potřebnou a vyhledávanou specializací,“ řekl hejtman Martin Netolický. Škola tak získá vybavení pro 3D technologie a vybavení pro výukové pracoviště 3D, Industry 4.0 a pracoviště pneumatiky.

„V rámci výzvy IROP zajistíme Střední průmyslové škole elektrotechnické vybavení za téměř 11 milionů bez DPH. Na 3D pracovišti tak bude mít škola k dispozici pracovní stanici, monitor, tiskárnu, řídící a programovací jednotku, 3D brýle, 3D skenner a 3D tiskárnu,“ upřesnil radní zodpovědný za oblast školství Bohumil Bernášek. Na pracovišti Industry 4.0 se budou studenti učit s výukovou sestavou pro pneumatiku a příslušným softwarem, na pracoviště pneumatiky pak bude dodáno vybavení v podobě výukové sady, kompresoru a pojízdného stolu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman: Nenávistné projevy na internetu – výzkum a doporučení

22:16 Ombudsman: Nenávistné projevy na internetu – výzkum a doporučení

Ombudsmanka Anna Šabatová se od roku 2016 intenzivněji věnovala problematice nenávistných projevů na…