Pardubický kraj: Americký vojenský konvoj není pro kraj nebezpečím

24.03.2015 10:42

Pardubice (23. 3. 2015) – Územím Pardubického kraje projede ve dnech 29. a 30. března konvoj jednotek Ozbrojených sil Spojených států amerických. Američtí vojáci přespí v areálu pardubického letiště, kde má své sídlo 14. pluk logistické podpory a druhý den budou pokračovat na své cestě, jejíž cílem je americká armádní základna u německého města Vilseck, který leží asi 65 kilometrů od českých hranic.

Pardubický kraj: Americký vojenský konvoj není pro kraj nebezpečím
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje

„Osobně jsem se o průjezd vojsk zajímal a byl jsem ubezpečen, že Ministerstvo obrany ve spolupráci s představiteli americké armády zajistí maximální bezpečnost během celého přesunu, který bude realizován za doprovodu Vojenské policie v koordinaci s Policií České republiky,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Věřím, že pro Pardubický kraj žádné riziko nehrozí. Zatím nemáme žádné informace o chystaných demonstracích, a proto věřím, že vše proběhne v poklidu,“ dodal Martin Netolický.

Vojáci se vrací z cvičení v rámci operace Atlantické odhodlání, která se uskutečnila v Estonsku. Konvoj projede baltskými státy, Polskem, Českou republikou a svou cestu zakončí v Německu. Na území České republiky vstoupí vojáci ve třech samostatných kolonách od polských hranic směrem k Praze. V úterý 31. března se kolony setkají v Praze-Ruzyni. Následující den se celý konvoj přesune do Plzně, kde by se měl uskutečnit pietní akt za americké vojáky padlé při osvobozování Československa na konci druhé světové války. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP Šumava: Konec zákazu vstupu na trasu Jelení Vrchy - Rosenauerova kaple

17:37 NP Šumava: Konec zákazu vstupu na trasu Jelení Vrchy - Rosenauerova kaple

V sobotu 21. 7. končí zákaz vstupu na část turistické stezky podél Schwarzenberského kanálu v úseku …