Pardubický kraj: Bezpečné klima na školách

17.10.2019 7:34

Třetí ročník odborné konference na téma „Bezpečné klima ve školách Pardubického kraje“, jejímž hlavní organizátorem je Krajské centrum primární prevence při Pedagogicko-psychologické poradně Ústí nad Orlicí, se uskutečnila dnes v Sále Jana Kašpara v Pardubicích za účasti radního pro školství Bohumila Bernáška. Věnovala se tématům z oblasti prevence rizikového chování dětí a mládeže. Určena byla pro pedagogy všech typů škol. Kromě přednášek byly nově zařazeny workshopy.

Pardubický kraj: Bezpečné klima na školách
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

„S prevencí rizikového chování by se mělo začít v rodinách. Mnohdy však tuto roli musí převzít škola. Vzdělání pedagogů je pak pro bezpečí chlapců a dívek zásadní. Konference reaguje na aktuální problémy, které mohou žáky našich škol potkat. Včasná komunikace a znalost řešení složitých situací mohou i zachránit život,“ sdělil Bohumil Bernášek.

Konference reagovala na aktuální situaci v Pardubickém kraji. Témata byly i z oblasti sexuální výchovy, neboť je diskutována otázka, zda pedagogové vědí, jak tuto problematiku přednášet dětem. Statistický výzkum realizovaný na školách Pardubického kraje, který byl prezentován na konferenci, potvrzuje zájem pedagogů i žáků o toto téma. Současně ukazuje zájem pedagogů se v této oblasti dále vzdělávat.

Neméně závažným tématem jsou poruchy příjmu potravy, které souvisí s psychickým zdravím dětí a mladých lidí. Dalším prezentovaným a diskutovaným tématem byla problematika rasismu a xenofobie.

„Oceňuji, že kromě přednáškového bloku byly zařazeny do programu i workshopy. Důležitá je i nově zařazená část semináře určená pro pedagogy z mateřských škol, neboť s prevencí je potřeba začít od nejútlejšího věku,“ dodal Bohumil Bernášek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR má dva nové generálmajory

19:38 Policie ČR má dva nové generálmajory

Policejní prezident a jeho 1. náměstek mají vyšší hodnost.