Pardubický kraj: ČD jsou připravené prodat městu bývalou výtopnu v Chocni

21. 1. 2019 8:58

Hejtman Martin Netolický jednal s místopředsedou představenstva Českých drah Michalem Štěpánem a starostou Chocně Janem Ropkem o záměru vybudovat v budově bývalé výtopny na choceňském nádraží železniční muzeum.

Pardubický kraj: ČD jsou připravené prodat městu bývalou výtopnu v Chocni
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

Jedním z problémů v rámci záměru je rozdílné vlastnictví budovy a pozemku pod budovou v rámci Českých drah a Správy železniční a dopravní cesty. České dráhy záměr podporují, a proto budou hejtman se starostou pokračovat v jednání se zástupci SŽDC.

„Z hlediska Českých drah je budova jako taková nepotřebným majetkem, pro který nemá využití a nebude bránit plánům na rozvoj celé oblasti. Záměr města o zisk budovy do jeho vlastnictví trvá a budou proto vedena další konkrétní jednání. Nyní nás čeká debata se SŽDC, které je vlastníkem pozemků pod budovou. Věřím, že i v rámci tohoto jednání budeme úspěšní a majetkové záležitosti tak budou co nejdříve vyřešené a budeme moci s městem začít řešit konkrétní kroky, které povedou vytvoření muzea,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který připomněl, že v rámci čerpání evropských fondů po roce 2020 bude zřejmě možné znovu čerpat dotace na oblast cestovního ruchu.

„Vedení města řadí projekt muzea jako jednu ze svých priorit, a proto dělá maximum proto, aby se záměr podařilo dotáhnout do konce. My jsme připraveni pomoci nejen v těchto majetkových jednáních, ale následně také finančně s vybudováním muzea jako takového, řekl hejtman Netolický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Potravinářská inspekce zjistila v tržní síti vepřové párky z dovozu se zavádějícímu údaji o složení

17:18 Potravinářská inspekce zjistila v tržní síti vepřové párky z dovozu se zavádějícímu údaji o složení

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v tržní síti nevyhovující potravinu Morli…