Pardubický kraj: Centrální dispečink nepřipraví železničáře o práci

23.04.2015 8:00

Na železničním uzlu v České Třebové se uskutečnila trojce jednání za účasti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

Pardubický kraj: Centrální dispečink nepřipraví železničáře o práci
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Pardubický kraj
reklama

Hejtman postupně jednal s přednostou železniční stanice Česká Třebová Zdeňkem Kudrnou, zástupci Provozní jednotky ČD Cargo a zástupci Depa kolejových vozidel. Společnými tématy byla nejen propustnost železničního uzlu pro osobní, ale především pro nákladní dopravu či možné rekonstrukce na regionálních železničních tratích. Hejtman se zajímal také o zřízení centrálního dispečinku a jeho dopad na obslužnost trati a zaměstnanost.

„Je pro mě důležité, aby byla zajištěna bezproblémová propustnost železniční dopravy přes železniční uzel také v souvislosti s jednotlivými výlukami na trati. Řešili jsme také některé problematické části regionální železnice. Především pak přejezd na trati Rudoltice – Letohrad, kde není plně využita rychlostní kapacita nasazených vozů Stadler, které zde musejí brzdit až na 30 kilometrů za hodinu,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který během jednání zmínil také další úseky. Především pak úsek Třebovice – Moravská Třebová, kde bude zmodernizováno pět kilometrů trati. „Mezi dalšími problematickými úseky vnímám železniční přejezdy na trati z Moravské do České Třebové, jelikož jejich stav v současné době neumožňuje navýšení traťové rychlosti a zkrácení přepravní doby. Velký potenciál vidím také v trati z Chocně do Litomyšle, kde však bude nutné vyřešit nejen přejezdy při průjezdu Vysokým Mýtem,“ vyjmenoval některé z tratí hejtman Netolický. Posledním diskutovaným tématem bylo zřízení centrálního dispečinku. „Především mne zajímal dopad vybudování centrálního dispečinku na zaměstnanost. Byl jsem však ubezpečen, že pracovní místa masově zanikat nebudou. Zároveň jsem byl detailně seznámen s fungováním celého systému,“ dodal k jednání hejtman Netolický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Pardubickykraj.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa: V pondělí 1. června je termín pro zaplacení daně z nemovitých věcí

13:57 Finanční správa: V pondělí 1. června je termín pro zaplacení daně z nemovitých věcí

Finanční správa upozorňuje poplatníky daně z nemovitých věcí, že lhůta pro zaplacení této daně končí…