Pardubický kraj: Česko-polské projekty zatraktivní příhraniční cestovní ruch

20.05.2018 19:03

Na slavnostním konferenci v prostorách polského velvyslanectví v Praze byl zahájen projekt Česko-polské Hřebenovky – východní část, kterého se účastní 18 partnerů včetně Pardubického kraje.

Pardubický kraj: Česko-polské projekty zatraktivní příhraniční cestovní ruch
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

Radní René Živný při této příležitosti představil také dva nové turisticky zajímavé projekty v příhraničí, které mají šanci přilákat zejména sportovní nadšence.

„V poslední době jsme úspěšní s projekty v česko-polském pohraničí. V rámci Hřebenovky budeme zajišťovat ve spolupráci s Klubem českých turistů vyznačení trasy a také budeme mít na starosti značnou část propagační kampaně celého projektu,“ říká René Živný, krajský radní pro cestovní ruch, sport a volnočasové aktivity a pokračuje: „V blízkosti Hřebenovky se budou souběžně realizovat dva projekty singltracků, což jsou okruhy pro horská kola, které mají zpřístupnit zejména přírodní krásy území, včetně jinak nedostupných lokalit, a to šetrným způsobem po vymezených stezkách. Projekt Singltrack Glacensis zahrnuje lokality Peklák u České Třebové, Zdobnici, Spalonu a Miedzygorze a projekt Singltrack Orlicko-Kladsko se týká masivu Králického Sněžníku, obcí Jodłówa, Międzylesie, Trojaku a Kudowa Zdrój.“

Práce na obou projektech budou zahájeny letos v červnu a potrvají dva roky. Většinu nákladů hradí evropské fondy. Kromě tras pro cyklisty vzniknou i vstupní brány, značení tras, odpočinková místa, e-bike a servisní stanice pro kola, parkoviště a další zázemí, které naváže na předchozí projekty v pohraničí.

Co se týká projektu Hřebenovky, v jeho rámci bude obnovena historická dálková turistická trasa s několika propojeními přes hranici, vybudováno 11 rozhleden (z toho 8 rozhleden bude historickým obnovením již zaniklých rozhleden), vzniknou dvě česko-polská turistická informační centra v Neratově a Novém Hrádku a současně bude obnoven Jánský most v Neratově. Celý projekt bude provázen masivní propagační kampaní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rosatom plánuje zkrátit o 20 % délku přepravy nákladů po Severní mořské cestě

21:20 Rosatom plánuje zkrátit o 20 % délku přepravy nákladů po Severní mořské cestě

Provozovatel ruské flotily jaderných ledoborců Atomflot (součást ruské korporace pro atomovou energi…