Pardubický kraj: Kamiony v blízkosti lázeňského centra? Brzy již minulost

03.12.2019 8:23 | Zprávy

Lázně Bohdaneč jsou jediným lázeňským centrem v Pardubickém kraji. Bohužel je město využíváno nákladní tranzitní kamionovou dopravou, což poškozuje nejen samotné centrum města, ale je obtěžující také pro obyvatele a návštěvníky. Pardubický kraj proto dlouhodobě jedná se státem o převedení této silnice do kategorie II. třídy, což umožní omezit tranzitní nákladní dopravu.

Pardubický kraj: Kamiony v blízkosti lázeňského centra? Brzy již minulost
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

„Silnice I/36 v úseku od výjezdu z dálnice D11 po křižovatku se silnicí III/32225 v Rybitví je již v současné době rozhodnutím Ministerstva dopravy ČR vyřazena z kategorie silnic I. třídy. Zařazení do kategorie silnic II. třídy pak předpokládáme v průběhu I. pololetí příštího roku. Do té doby je silnice veřejnou účelovou komunikaci ve správě Ředitelství silnic a dálnic ČR, které se zavázalo, že na vlastní náklady zajistí údržbu silnice v zimním období. Zároveň s přípravou převodu řeší naši silničáři dopravní omezení pro nákladní dopravu, protože nikdo z nás nechce, aby bylo lázeňské centrum nadále zatěžováno kamiony. Dne 27. 11. se uskutečnilo jednání, kde byly projednány technické podmínky vlastního převodu mezi ŘSD, Správou a údržbou silnic Pardubického kraje a zástupcem SFDI. Ředitelství silnic a dálnic ČR připraví do konce roku 2019 návrh dodatku k uzavřené smlouvě o smlouvě budoucí, která bude řešit poslední dohody k převodu. Chceme mít jistotu, že nám silnice bude předána v dobrém stavu ještě před tím, než ji definitivně převezmeme,“ řekl náměstek hejtmana Michal Kortyš s tím, že druhý úsek této silnice bude vyřazen a následně předán po dokončení investičních akcí ŘSD v blízkosti pardubického Globusu a Semtína.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.