Pardubický kraj: Krajský úřad vyvěsí vlajku Tibetu

09.03.2018 13:12 | Zprávy

Stejně jako v minulých pěti letech zavlaje na stožáru před Krajským úřadem Pardubického kraje tibetská vlajka. Hejtmanství se tradičně připojuje k mezinárodní kampani za dodržování lidských práv v Tibetu s názvem Vlajka pro Tibet.

Pardubický kraj: Krajský úřad vyvěsí vlajku Tibetu
Foto: archiv
Popisek: Tibetská vlajka

„Je až symbolické do jaké atmosféry v české společnosti přichází den připomenutí tibetského povstání. Nejen lidská práva, ale také občanské svobody musí být demokratickou společností chráněny, ale i hýčkány. V kontextu událostí posledních dní vnímáme vyvěšení tibetské vlajky i jako důkaz toho, že krajské politické reprezentaci záleží na dodržování hodnot demokratického právního státu,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Zase ta EU

Proč nám EU určuje výši minimální spotřební daně na paliva? A to ji jako určuje i u jiných věcí? Neměly by si o tom státy rozhodovat sami? Mimochodem, jaká je podle EU ta minimální daň na pohonné hmoty? Ptám se vás, protože prý ODS nyní chce její snížení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM získal územní rozhodnutí k rekonstrukci bývalé věznice v Uherském Hradišti

22:08 ÚZSVM získal územní rozhodnutí k rekonstrukci bývalé věznice v Uherském Hradišti

Záchrana bývalé věznice v Uherském Hradišti postoupila do další fáze.