Pardubický kraj: Program obnovy venkova rozdělí necelých 35 milionů, podpoří i malé prodejny

14. 4. 2014 5:42

Finanční prostředky určené na Program obnovy venkova jsou dotace na financování běžného a investičního rozvoje obcí, měst, svazků obcí a Místních akčních skupin Pardubického kraje. „Zastupitelstvo i letos schválilo podporu v rámci Programu obnovy venkova. Celkem 330 obcím a svazkům obcí vyplatíme necelých 35 milionů korun,“ sdělil krajský radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.

Pardubický kraj: Program obnovy venkova rozdělí necelých 35 milionů, podpoří i malé prodejny
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Pardubický kraj
reklama

Peníze tak zaplatit například výstavbu, rekonstrukci či údržbu venkovské zástavby a občanské vybavenosti, pořízení obecního majetku, úpravy veřejných prostranství a údržbu veřejné zeleně nebo výstavbu či opravu místních komunikací a chodníků a podobně.

Současně zastupitelstvo odsouhlasilo podporu obcím, které zřizují malou nebo pojízdnou prodejnu. „V letošním roce podpoříme malé prodejny ve 37 obcích celkovou částkou 1,473 milionu korun. Díky těmto prostředkům se v malých vesničkách daří udržet v činnosti obchody se základními druhy potravin,“ uvedl radní Kroutil, podle kterého se ukazuje, že podpora obchůdků na venkově je naprosto nezbytná a vnímá jej také jako významné preventivní sociální opatření.

Dotační titul je jedním z pilířů Programu obnovy venkova Pardubického kraje. V roce 2009 kraj rozdělil 454 tisíc korun. Z čísel je patrné, že se zvýšil zájem a povědomí obcí o tento druh pomoci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Pardubickykraj.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Pro odbavení lze v pardubické MHD nově využít In Kartu

17:56 České dráhy: Pro odbavení lze v pardubické MHD nově využít In Kartu

Od 14. dubna je možné ve spolupráci s Dopravním podnikem města Pardubic využít možnost úhrady jízdné…