Pardubický kraj: S kompenzacemi pro dopravce musí pomoci stát

24.10.2022 10:57 | Tisková zpráva

Kvůli nárůstu cen pohonných hmot, energií a dalších vstupů bude Pardubický kraj v souladu s uzavřenými smlouvami kompenzovat dopravcům neočekávané náklady. Pokud by došlo k dalšímu zhoršení situace, bude kvůli napjatému krajskému rozpočtu nutná pomoc státu.

Pardubický kraj: S kompenzacemi pro dopravce musí pomoci stát
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

V současné době probíhají jednání s dopravci. „Jedná se o doplatek za letošní rok. Konkrétní částka je aktuálně kalkulována,“ uvedl náměstek hejtmana Michal Kortyš. Z jakých zdrojů bude samospráva zvýšené náklady financovat, ještě není jasné. Přivítala by pomoc státu. „Náklady na zajištění veřejné dopravy vzrostly poměrně dramatickým způsobem. Doufám, že vláda bude s kraji jednat o možné pomoci,“ řekl Kortyš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničí představuje brožuru Informační manipulace Kremlu

13:21 Ministerstvo zahraničí představuje brožuru Informační manipulace Kremlu

Svět stojí před důležitou výzvou. Informační manipulace, šířené záměrně s cílem ovlivňovat veřejné m…