Pardubický kraj: Světem financí prolétli s odborníkem studenti obchodní akademie

25.06.2019 7:36 | Zprávy

Zvýšit finanční gramotnost žáků a studentů. To je úkol, kterým se zabývají nejen pedagogové. S pilotním projektem v podobě přednášky odborníka z oboru financí přijel na Obchodní akademii a Střední odbornou školu cestovního ruchu radní pro školství Bohumil Bernášek.

Pardubický kraj: Světem financí prolétli s odborníkem studenti obchodní akademie
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

„Problém nedostatku informací o světě financí je potřeba řešit už u dětí na základních školách a zvýšit gramotnost v tomto oboru je potřeba i na středních školách. Zejména pokud nemají v osnovách ekonomii. Přivést odborníka z oboru je bezesporu přínosem a už první hodiny nám ukázali, jakým směrem se z pohledu výuky v problematice financí vydat,“ sdělil Bohumil Bernášek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Dotace

Když budou Babišovi nebo komukoliv zastaveny dotace, proč bysme to měli doplácet my z našich peněz? Tak žádné peníze nedostane a tečka nebo to si je jako vezme dotyčný z rozpočtu? Tomu nerozumím a děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Temelín dokončil modernizaci chlazení generátorů

16:18 ČEZ: Temelín dokončil modernizaci chlazení generátorů

Jaderná elektrárna Temelín dokončila významnou modernizaci systému chlazení pomocných hospodářství s…