„Zdejší areál byl v době, kdy jej společnost Albini přebírala, ve velmi špatném stavu. Od roku 2006 do něj investovala více než 160 milionů korun a v investicích stále pokračuje. Textilní průmysl má u nás velkou tradici a jsem rád, že i prostřednictvím této společnosti může v kraji vznikat látka prvotřídní kvality,“ uvedl po návštěvě výroby Martin Netolický.
V závěru své letohradské cesty navštívil hejtman také zdejší Muzeum řemesel. Muzeum, které bylo otevřeno v roce 2000, je umístěno v památkově chráněném areálu Nového dvora z roku 1750. Plochou 1700 metrů čtverečných je největším muzeem svého druhu v České republice, jelikož zahrnuje více než 50 ucelených expozic řemesel a živností z období 1840 až 1930. „Muzeum řemesel jsem již v minulosti navštívil v rámci akce Řemeslnická sobota a byl jsem velmi spokojen. Jsem rád, že se daří zachovávat pro další generace staré zvyky a řemesla a ukazovat tím život našich předků,“ dodal k závěru návštěvy Martin Netolický.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Pardubickykraj.cz