Pardubický kraj: Zapojení hasičů do odklízení kůrovcového dřeva má zelenou

27.09.2019 7:34

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru Drahoslavem Rybou ohledně zapojení hasičů do likvidace kůrovcového dřeva. Generální ředitelství HZS nastíněný plán kraje plně podporuje, jelikož je ve veřejném zájmu a neohrožuje akceschopnost jednotek. Jednání navazuje na diskuse v rámci krajského kůrovcového štábu. Hejtman s generálem Rybou zároveň projednávali nastavení dotačního titulu na pořízení dopravních automobilů a hasičských zbrojnic.

Pardubický kraj: Zapojení hasičů do odklízení kůrovcového dřeva má zelenou
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

„Návrh formulovaný v rámci jednání kůrovcového štábu, jsme nejprve projednávali s krajským starostou dobrovolných hasičů Josefem Bidmonem a následně krajským ředitelem státních hasičů Alešem Černohorským. Vzhledem k tomu, že vybavenost jednotek je velmi dobrá, může se jednat o jedno z opatření, jak urychlit likvidaci kůrovcového dřeva. Generální ředitelství HZS s připraveným návrhem vyslovilo souhlas, a proto chceme vyhlásit dotační titul, v rámci kterého bychom přispívali na tyto výkony. Jedná se samozřejmě o činnost na bázi dobrovolnosti vždy po dohodě majitele lesa a obce jakožto zřizovatele jednotky hasičů,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Ten s Drahoslavem Rybou jednal také o stávajícím a budoucím nastavení dotačního titulu státu pro dobrovolné hasiče. Ten je v současné době určen na nákup dopravních automobilů a rekonstrukci či výstavbu hasičských zbrojnic. „Do budoucna by bylo dobré otevřít diskusi, zda se v rámci dotačního titulu, pakliže bude dále pokračovat, nezaměřit primárně na obnovu technického vybavení. V letošním roce činil krajský příspěvek na pořízení dopravních automobilů 14,1 milionu korun s tím, že každý ze 47 úspěšných žadatelů získal od kraje 300 tisíc korun,“ sdělil hejtman Netolický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Na kompenzace pro OSVČ musí dosáhnout všichni potřební

15:39 Hospodářská komora: Na kompenzace pro OSVČ musí dosáhnout všichni potřební

Na kompenzace pro OSVČ ve výši 25 tis. Kč musí mít nárok všichni živnostníci, kteří v současném kriz…