Pardubický kraj navýší dotaci pro Sdružení místních samospráv na 240 tisíc korun ročně

10. 7. 2019 9:10

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a radní pro oblast regionálního rozvoje Hana Štěpánová jednali s europoslancem a předsedou Sdružení místních samospráv ČR Stanislavem Polčákem o finanční podpoře krajského sdružení, ale také o problematice novely stavebního zákona, kterou odmítají jak kraje, tak obce.

Pardubický kraj navýší dotaci pro Sdružení místních samospráv na 240 tisíc korun ročně
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

„Návrh novely stavebního zákona odmítají ve shodě jak zástupci obcí, tak krajů. O nesouhlasu svědčí také fakt, že petici, kterou připravilo Sdružení místních samospráv, podepsalo přes šest tisíc lidí, mezi kterými najdeme starosty, místostarosty, ale také hejtmany a veřejně činné osoby. Ve spolupráci se sdruženími obcí a měst budeme pokračovat v tlaku na zákonodárce, aby novela zákona v připravené podobě neprošla,“ řekl hejtman Martin Netolický, který dlouhodobě patří mezi kritiky této novely a zmíněnou petici také podepsal.

Hejtman na jednání společně s krajskou radní Hanou Štěpánovou přislíbil navýšení finanční podpory pro Sdružení místních samospráv na území Pardubického kraje. „V letošním roce jsme přispěli částkou 168 tisíc a od příštího roku vyčleníme v krajském rozpočtu 240 tisíc korun. Peníze jsou určené pro fungování krajské manažerky, která je k dispozici starostům měst a obcí,“ uvedl hejtman Netolický.

„Chceme nadále pro starosty zajišťovat co nejlepší servis, a proto považuji za vhodné, abychom náš krajský podíl navýšili. Především starostové malých obcí jsou velmi vděční za informační servis, který jim SMS ČR poskytuje, což se samozřejmě neobejde bez finančních prostředků. Navíc chceme přihlédnout k tomu, že se stále zvyšuje počet členských obcí v našem kraji,“ sdělila krajská radní Hana Štěpánová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových: Příjmy v první polovině tohoto roku dosáhly 770 milionů korun

11:48 Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových: Příjmy v první polovině tohoto roku dosáhly 770 milionů korun

Příjmy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhly v období od ledna do konce …