Pardubický kraj podpoří činnost dobrovolných hasičů částkou půl milionu korun

31.01.2018 20:59

Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila poskytnutí individuální dotace Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – krajskému sdružení hasičů Pardubického kraje ve výši 500 tisíc korun.

Pardubický kraj podpoří činnost dobrovolných hasičů částkou půl milionu korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický
reklama

Finanční prostředky budou určeny nejen na činnost tohoto sdružení, ale také na práci s mládeží a na pořádání různých soutěží v požárním sportu.

„Finanční podpora dobrovolných hasičů započala již v roce 2002. V minulosti jsme přispívali krajskému Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska částkou 300 tisíc korun. Letos již potřetí uvolňujeme částku 500 tisíc korun, jelikož si plně uvědomujeme záslužnou činnost v oblasti prevence a práce s dětmi a mládeží. Navíc popularita požárního sportu narůstá a daří se díky činnosti krajského sdružení přilákat další mladé zájemce o požárničinu,“ sdělil hejtman Martin Netolický. „Kromě tohoto příspěvku podporujeme nejen činnost krajského sdružení, ale také jednotlivé jednotky při pořízení požárních automobilů, stavbě či rekonstrukci hasičských zbrojnic, ale také drobnějšího technického vybavení, jako jsou ponorná čerpadla,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Se svými více než 22 tisíci členy patří dobrovolní hasiči mezi jednu z největších organizací na území kraje a navíc jsou přítomni i v těch nejmenších obcích a umožňují dětem zapojení do kolektivu a sportovní vyžití.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic bude pokračovat v rozvoji jižní tunelové varianty pod Střešovicemi

15:16 Správa železnic bude pokračovat v rozvoji jižní tunelové varianty pod Střešovicemi

Správa železnic učinila důležitý krok v přípravě modernizace železniční tratě z Prahy do Kladna s od…