Pardubický kraj podporuje plošné zavedení přijímacích zkoušek

24.04.2014 13:50 | Zprávy

Pardubický kraj byl v roce 2011 jedním z průkopníků zavedení povinných přijímacích zkoušek pro maturitní obory středních škol. Vzhledem k tomu, že se zkoušky osvědčily a letos se konají už počtvrté, vítají představitelé kraje iniciativu ministra školství Marcela Chládka řešit přijímací zkoušky centrálně. Jednou z výtek, kterým kraj v minulých letech čelil, byla totiž skutečnost, že v sousedních krajích se žáci mohli dostat na střední školy bez přijímacích zkoušek a to mohlo některým školám na hranicích Pardubického kraje uškodit.

Pardubický kraj podporuje plošné zavedení přijímacích zkoušek
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Pardubický kraj

„Impulzem k zavedení povinných přijímacích zkoušek byla snaha udržet kvalitu středních škol i při klesajícím počtu žáků v populačních ročnících,“ vysvětluje náměstkyně hejtmana Jana Pernicová, která u spuštění jednotných přijímaček byla s tehdejším hejtmanem Radko Martínkem.  „S příznivou odezvou jsme se setkali na většině středních škol a také na základních školách, kde se žáci v závěrečných ročnících začali mnohem svědomitěji připravovat,“ dodává náměstkyně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Rozpočtové určení daní

Můžete udělat něco, aby Praha neměla na občana 4,5 krát víc než malá města a venkov Z NAŠICH DANÍ ? Zatímco Praha NEVÍ ROUPAMA co by postavila ( a mnohdy to jde dokonce ze státního rozpočtu ), tak na malých městech trvá roky, než je na drobnou OPRAVU třeba chodníku.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS: Během oslav příchodu nového roku vyjeli hasiči k 259 požárům

16:13 HZS: Během oslav příchodu nového roku vyjeli hasiči k 259 požárům

O letošním silvestru vyjeli hasiči po celé České republice k 259 požárům.