Pardubický kraj podporuje plošné zavedení přijímacích zkoušek

24.04.2014 13:50 | Zprávy

Pardubický kraj byl v roce 2011 jedním z průkopníků zavedení povinných přijímacích zkoušek pro maturitní obory středních škol. Vzhledem k tomu, že se zkoušky osvědčily a letos se konají už počtvrté, vítají představitelé kraje iniciativu ministra školství Marcela Chládka řešit přijímací zkoušky centrálně. Jednou z výtek, kterým kraj v minulých letech čelil, byla totiž skutečnost, že v sousedních krajích se žáci mohli dostat na střední školy bez přijímacích zkoušek a to mohlo některým školám na hranicích Pardubického kraje uškodit.

Pardubický kraj podporuje plošné zavedení přijímacích zkoušek
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Pardubický kraj

„Impulzem k zavedení povinných přijímacích zkoušek byla snaha udržet kvalitu středních škol i při klesajícím počtu žáků v populačních ročnících,“ vysvětluje náměstkyně hejtmana Jana Pernicová, která u spuštění jednotných přijímaček byla s tehdejším hejtmanem Radko Martínkem.  „S příznivou odezvou jsme se setkali na většině středních škol a také na základních školách, kde se žáci v závěrečných ročnících začali mnohem svědomitěji připravovat,“ dodává náměstkyně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.