Pardubický kraj pomáhá také ostatním složkám integrovaného záchranného systému

4. 6. 2015 10:08

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický dnes na Vraclavi podepsal se zástupci tzv. ostatních složek integrovaného záchranného systému (IZS) smlouvy o poskytnutí dotací na pořízení záchranářského vybavení, komunikačních prostředků, materiálu využitelného pro nouzové ubytování a poskytování pomoci.

Pardubický kraj pomáhá také ostatním složkám integrovaného záchranného systému
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Kraj pomáhá také ostatním složkám integrovaného záchranného systému

Kraj tak pokračuje ve finanční podpoře nejen složek IZS a horské služby, ale také spolků, které působí v oblasti požární ochrany, IZS, ochrany obyvatelstva a krizového řízení na území Pardubického kraje.

„Vzhledem k dobrému hospodaření můžeme navyšovat finanční prostředky na podporu záchranářů, kteří úzce spolupracují s profesionální částí integrovaného záchranného systému,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Finanční prostředky jsou vyčleněny na konkrétní materiální vybavení, které jednotlivé organizace v žádosti uvádějí. Přispějeme tak na vybavení oblastním spolkům Českého červeného kříže, krajským kynologům, vodní záchranné službě, klubu vojáků v záloze Patriot nebo občanskému sdružení Rescue Pardubice,“ dodal Martin Netolický.

Ten na setkání na Vraclavi podepsal se zástupci zmíněných organizací smlouvy za necelých 400 tisíc korun. Finanční příspěvek ve výši 25 tisíc korun tak z hejtmanových rukou převzali zástupci čtyř oblastních spolků Českého červeného kříže na území Pardubického kraje. Stejnou částku obdrželi také krajští kynologové. „Výrazným způsobem jsme v letošním roce navýšili podporu vodní záchranné službě na Seči a na Pastvinách až na 100 tisíc korun. Tato složka, která intenzivně spolupracuje především s hasiči, byla v minulosti výrazně podfinancována. Chtěli jsme proto podpořit nákup výstroje a v případě Sečské přehrady zakoupení nového člunu,“ uvedl k podpoře hejtman Martin Netolický. Zbylé tři subjekty, tedy Rescue Pardubice, o.s., PATRIOT - klub vojáků v záloze a 201. Pardubice, o. s., získali každý 20 tisíc korun.

Smlouvu o poskytnutí dotace Horské službě České republiky předá hejtman Netolický jejím zástupcům společně s účelovou dotací na výstavbu nové budovy horské služby v Čenkovicích v příštím týdnu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kraj Vysočina: Voda v nádrži Hubenov pomalu stoupá

8:49 Kraj Vysočina: Voda v nádrži Hubenov pomalu stoupá

Vydatnější srážky v průběhu letošní zimy pomohly ke zvýšení hladiny ve vodárenské nádrži Hubenov ned…